„Tokie svarstymai galimi, nes jau beveik pusė abiturientų pasiskiepijo arba jau turi imunitetą (yra persirgę), o apie 66 proc. mokytojų, dirbančių pagal vidurinio ugdymo programą, taip pat yra paskiepyti arba yra persirgę,” – teigė ministerija.

Galimas abiturientų grįžimas į mokyklas – jau balandžio pabaigoje arba gegužės pradžioje

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas teigė, kad ministerija siekia grąžinti abiturientus į kontaktinį mokymą mažiau nei mėnesio bėgyje.

„Ministerijos idėja yra, kad balandžio pabaigoje – gegužės pradžioje. Iš tikrųjų svarstytina, jei būtų mokytojai paskiepyti, egzaminai juk jau ne už kalnų, finišo tiesioji, reikėtų juos grąžinti“, – BNS sake A.Navickas.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos vadovas Egidijus Milešinas pabrėžė, jog, siekiant užtikrinti sklandų ir savalaikį abiturientų grįžimą į mokyklas, turi būti įgyvendintos tam tikros sąlygos. Pirmiausia, reikėtų pasirūpinti švietimo darbuotojų saugumu bei apsaugoti mokytojus nuo per didelio darbo krūvio.

„Antra, svarbu, kad nebūtų taip, kaip yra su pradiniu ugdymu: jei atidaro dvyliktokams mokyklą, tai reiškia, kad visi dvyliktokai ir eina kontaktiniu būdu, o ne taip, kaip dabar, pavyzdžiui, Klaipėdoje. Ji nuo šios savaitės – nebe juoda savivaldybė, bet vieni veda vaikus į mokyklą, kiti neveda, yra visiškas chaosas, mokytojams krūvis didelis, nes reikia atlikti ir darbą kontaktiniu būdu ir daryti susitikimus, konsultacijas tiems, kurie neina į mokyklą“, – kalbėjo E.Milešinas.

Ministerija žadėjo, jog, grąžinant dvyliktokus į mokyklas, bus daugiau nuoseklumo.

Dėmesys mokytojų testavimo tvarkai

Susitikime detaliai aptarta mokytojų testavimo tvarka, dažnumas bei jo organizavimo ypatumai.

Susitikime dalyvavusi sveikatos apsaugos ministro patarėja Simona Bieliūnė atsakė į aktualiausius mokytojams kylančius klausimus ir pabrėžė, kad mokyklos vadovas turi sudaryti privalomai testuojamų darbuotojų sąrašus ir su jais supažindinti darbuotojus. Toliau patys mokytojai turi pasirūpinti užsiregistruoti testavimui: arba skambindami Karštosios linijos telefonu 1808, arba registruodamiesi internetu.

Mokyklos vadovas grafiko, datų, kada kuris darbuotojas testuojasi, nenustato. Mokytojai taip pat patys turi kontroliuoti savo testavimosi periodiškumą, tai yra, numatyti, kad testavimas būtų atliekamas kas 7-10 dienų. Atlikus testą rekomenduojama tuoj pat užsiregistruoti kitam kartui, kadangi testavimosi eilė savivaldybėse sudaroma 2 savaitėms. Mokytojas, gavęs testo rezultatus, apie tai turi pranešti mokyklos direktoriui: arba išspausdinti pažymą iš e.sveikatos puslapio, arba parodyti telefone ir pan.

Mokyklos direktorius susitaria su darbuotoju, kokiu būdu jis pateiks duomenis. Mokytojas, kuris dirba kontaktiniu būdu ir atsisako testuotis, gali būti nušalinamas iš darbo (gali toliau dirbti nuotoliniu būdu) iki to laiko, kol pateiks pažymą. Profesinių sąjungų atstovai nepateikė informacijos, kad tokių atvejų būtų užfiksuota.

Mokytojams, kurie mokykloje neturi kontaktinių pamokų ar konsultacijų, kurie tik retkarčiais užsuka pasiimti mokymo priemonių ar pan., testuotis nereikia. S. Bieliūnė pastebėjo, kad panašiose situacijoje reikėtų vietoje priimti sprendimus ir vadovautis protingumo kriterijumi.

* * *

Straipsnį parengė: Aistė Borjas

El.paštas: aiste.borjas@gmail.com

Straipsnis parengtas, remiantis LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei BNS informacija