Bent pusė pamokų vyks kontaktiniu būdu

Atsižvelgdama į tai, kad abiturientams lieka vis mažiau laiko iki valstybinių brandos egzaminų, bei į tai, kad pradėtas abiturientų skiepijimas, Vyriausybė nutarė nuo gegužės 3 d. ugdymą vidurinio ugdymo programos baigiamosios klasės mokiniams leisti vykdyti mišriu būdu.

Ugdymas bus organizuojamas švietimo, mokslo ir sporto ministrės nustatyta tvarka, užtikrinant, kad ne mažiau kaip 50 proc. pamokų vyktų kontaktiniu būdu. Taip pat turės būti užtikrintos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitos būtinos saugumo sąlygos.

„Tai svarbus sprendimas, padėsiantis abiturientams geriau pasirengti egzaminams. Noriu paprašyti visų gimnazijų, kad jos maksimaliai išnaudotų likusį laiką iki brandos egzaminų. Taip pat noriu dar kartą priminti, kad abiturientai turi galimybę skiepytis nuo koronaviruso ir sugrįžti į klases jausdamiesi saugiau. Ir turbūt niekas nenorėtų susirgti egzaminų metu. Raginu ir mokytojus, kurie dar nepasiskiepijo, pasinaudoti šia galimybe“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Saugumas bus užtikrinamas testavimu bei vakcinacija

ŠMSM duomenimis, pirmąją vakcinos doze yra paskiepyti arba turi imunitetą 45 proc. šalies abiturientų. Tikimasi, kad per artimiausias dvi savaites jų skaičius pasieks bent 60 proc.

Abiturientams bus rekomenduojamas testavimas. Spaudos konferencijoje Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė patikino, kad abiturientų testavimas ir skiepijimas buvo ir išliks savanoriškas. Visgi tikimasi, kad abiturientai bus sąmoningi ir savanoriškai aktyviai pasijungs į testavimą, nes tik tokiu būdu gali būti užtikrintas saugumas. Abiturientai, kaip ir visi šalies gyventojai, gali rinktis vakciną iš tų, kurios tuo metu yra jų savivaldybės vakcinavimo centruose.

Remiantis LR Užkrečiamų ligų įstatymu, mokytojai, dirbantys kontaktiniu būdu, jau dabar privalo testuotis. Pirmąja doze vakcinuota ir apie 55 proc. visų švietimo įstaigų darbuotojų.

Sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys teigė, jog šiuo metu kiekvienas sprendimas yra rizikingas. Tačiau pagelbėti gali trys dalykai – vakcinacija, testavimas įvairiais metodais bei visuomenės įsitraukimas, laikantis nustatytų taisyklių – palaikant atstumus, dėvint kaukes ir kt.

Konsultacijose dalyvauti galės iki 10 mokinių

Nuo balandžio 19 d. iki gegužės 3-osios, kai abiturientai grįš į mokyklas, kontaktinės konsultacijos abiturientams gali būti rengiamos ne 5, o 10-ies mokinių grupėmis. Po gegužės 3 d. tokio ribojimo nebelieka.

Taip pat Vyriausybė nutarė, jog mokiniams, turintiems specialiųjų poreikių dėl stiprių klausos ir regėjimo sutrikimų, pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimai bus vykdomi patalpose esant ne daugiau kaip 10 mokinių, išlaikant tarp visų patalpoje esančių asmenų ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą, arba 11-50 mokinių, išlaikant tarp visų patalpoje esančių asmenų ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą ir užtikrinant 10 m2 patalpos plotą vienam asmeniui. Tie patys reikalavimai galioja organizuojant brandos egzaminus mokiniams, kurie baigia vidurinio ugdymo programą pagal užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų švietimo (tarptautinio bakalaureato) programas.

Karantinas šalyje pratęstas iki gegužės 31 d.

Brandos egzaminų sesija prasideda birželio 7 d. Pilną pagrindinės valstybinių brandos egzaminų sesijos tvarkaraštį rasite čia:

Kur stoti | Paskelbtas 2021 metų brandos egzaminų tvarkaraštis

* * *

Straipsnį parengė: Aistė Borjas

El. paštas: aiste.borjas@gmail.com

Straipsnis parengtas pagal LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informaciją