Šiame amžiuje internetas vis labiau mažina atstumus tarp žmonių, valstybių, įmonių darbuotojų. Vis daugiau darbdavių pasitiki darbuotojais, dirbančiais per atstumą, o tobulėjančios skaitmeninės technologijos suteikia tam daugiau galimybių. Karantinas šį procesą gerokai paspartino. Dabar, praėjus daugiau nei metams nuo pandemijos pradžios, viešojoje erdvėje jau kalbama apie tai, kad kai kurios įmonės nusprendė į biurus negrįžti visai (ar grįžti tik iš dalies) net ir karantinui pasibaigus. Tai rodo, kad su laiku nuotolinis darbas taps vis labiau įprasta praktika.

Nuotolinio darbo privalumai

Nuotolinio darbo privalumų yra daug. Dažniausiai įvardijama, kad tai yra patogu – galima dirbti jaukiai įsitaisius namuoseį įsirengti darbo vietą pagal savo skonį. Jei darbo specifika reikalauja daugiau susikaupimo ir koncentracijos ties užduotimis, įsirengus atskirą darbo kambarį namuose, gali pakilti produktyvumas, nes aplink nėra kolegų, su kuriais kyla noras nuolat plepėti. Taip pat nuotolinis darbas sumažina laiko ir pinigų sąnaudas kelionei į ir iš darbo. Dažnas didmiesčio gyventojas taip kasdien sutaupo bent porą valandų beprasmio stovėjimo kamščiuose, pinigų tranporto išlaidoms, formaliai biuro aprangai ir pan. Ką jau kalbėti apie galimybę keliauti ir gyventi svetur, juk nuotoliniam darbui dažniausiai tereikia kompiuterio ir interneto ryšio. Laisvai samdomi darbuotojai turi daugiau laisvės planuotis savo dienotvarkę, darbo krūvį ir lanksčiai derinti darbą su asmeniniu gyvenimu ar pomėgiais.

Kelios profesijos tinkamos nuotoliniam darbui

  1. Grafikos dizaineris

Grafikos dizaineriai kuria vizualines idėjų išraiškas skaitmeninėje erdvėje – interneto svetaines, logotipus, reklaminius skelbimus ir pan. Kadangi darbas vyksta ir jo rezultatai pateikiami per kompiuterines programas, ši profesija suteikia galimybę dirbti iš bet kurios vietos. Grafikos dizainerio profesija žavisi kūrybingi, estetikos pojūčius išlavinę vizualai, lengvai gliaudantys kompiuterines programas ir technologijas.

  1. Tekstų kūrėjai

Bendrąja prasme, tekstų kūrėjai yra žmonės, kurie suguldo idėjas į žodžius, sakinius, pastraipas. Tekstų rašytojai gali specializuotis įvairiose srityse. Techniniai rašytojai kuria specifinių žinių reikalaujančius tekstus – gaminių instrukcijas, technines specifikacijas. Rinkodaros turinio kūrėjai rašo tekstus reklamoms, socialiniams tinklams, interneto svetainėms. ekstų kūrėjų darbo formų ir sričių yra daug, jų sąrašas vis pildosi – žurnalistika, knygų, tinklaraščių rašymas. Jei jaučiate polinkį rašyti ir tai gerai sekasi, verta pasvarstyti apie šias karjeros sritis.

  1. Finansininkai ir buhalteriai

Finansų srities specialistai skaičiuoja įmonių ir organizacijų pinigus, mokesčius, ruošia fiskalinius dokumentus, teikia ataskaitas organizacijoms bei valdžios institucijoms. Jie taip pat seka įmonių finansinius rodiklius ir, remdamiesi jais, ruošia patarimus įmonių vadovams. Vis daugiau finansininkų ir buhalterių persikelia į nuotolinį darbą. Finansų srities profesijos paprastai gerai mokamos ir suteikia galimybių kopti karjeros laiptai. Ši sritis tinkama tiems, kas pasižymi analitiniu mąstymu, mėgsta matematiką bei nebijo gilintis į mokesčių sistemos niuansus.

  1. Skaitmeninės rinkodaros specialistai

Skaitmeninės rinkodaros srities darbuotojai dirba su socialiniais tinklais, interneto svetainių turiniu, naujienlaiškių komunikacija, paieškos sistemų optimizavimu tam, kad pritrauktų daugiau klientų savo įmonėms, gerintų organizacijų įvaizdį. Dažnai šie profesionalai valdo visą savo darbdavių interneto turinį. Tai leidžia jiems dirbti visur, kur yra interneto ryšys. Skaitmeninės rinkodaros specialistų vis labiau reikia tiek didelėms korporacijoms, tiek smulkiems verslams. Tai – augančio potencialo sritis kūrybiškiems, drąsiems ir ambicingiems.

  1. Pardavimų konsultantai

Pardavimų specialistai analizuoja verslų pardavimo strategijas ir siūlo įvairius patobulinimus, pradedant mokymais, baigiant skaitmeninėmis pardavimų sistemomis. Vis daugiau įmonių samdo nepriklausomus pardavimo konsultantus, ypač tos, kurios dirba nišinėse, specifinių žinių reikalaujančiose srityse. Skaitmeninės technologijos, vaizdo konferencijų įranga sudaro puikias galimybes dirbti nuotoliniu būdu.

* * *

Tai – tik keletas iš daugelio profesijų, leidžiančių naudotis mobilios darbo vietos privalumais. Šią vis daugiau aktualumo įgaunančią temą plėtosime ateityje.

* * *

Žurnalą "Kuo būti 2021" internetu galite užsisakyti tiesiai į namus: (pristatymas nemokamas): www.kurstoti.lt/?eshop

Žurnalą galite rasti ir daugumoje prekybos centrų. 

* * *

Straipsnį parengė: Aistė Borjas

El. paštas: aiste.borjas@gmail.com