Tik nuotoliniu būdu šią savaitę dirbs kelios  Alytaus, Klaipėdos, Kretingos, Trakų, Radviliškio, Vilniaus miesto  savivaldybių gimnazijos, arba apie 2 proc. abiturientus mokančių Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė pabrėžia, kad grįžimas į mokyklas labai svarbus tam, kada visi turėtų maksimaliai vienodas galimybes pasiruošti artėjantiems brandos egzaminams.

„Po ilgai trukusio mokymosi iš namų didelei daliai mokinių yra būtina pasimatyti su mokytojais akis į akį – svarbu apibendrinti sukauptas žinias, nepalikti mokymosi spragų. Nors daliai mokinių puikiai sekasi mokytis ir nuotoliniu būdu, mes privalome užtikrinti vienodas sąlygas pasiruošti egzaminams visiems mokiniams: ir tiems, kurių situacija sunkesnė, kurie patiria sunkumų dėl ugdymosi nuotoliniu būdu“, - sako ministrė.

Organizuojant kontaktinį mokymą mokyklose, turi būti užtikrintos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo balandžio 29 d. patvirtintos asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitos būtinos saugumo sąlygos: dėvimos nosį ir burną dengiančios apsaugos priemonės, ribojamas skirtingose klasėse ugdomų mokinių kontaktas. Taip pat abiturientams rekomenduojama, bet neprivaloma, testuotis.

Abiturientai, kaip ir pedagogai, yra įtraukti į prioritetinę grupę skiepytis. Šiuo metu yra pasiskiepiję daugiau kaip 50 proc. abiturientų., imunitetą turi (persirgo) dar 5 proc. Pasiskiepiję ir 83 tūkst. švietimo įtaigų darbuotojų, iš jų 42 tūkst. – jau ir antrąja doze.

Nuo gegužės 10 d. į mokyklas galės grįžti ir 5-11 klasių mokiniai. Kaip ir abiturientams, jiems ugdymas galės būti organizuojamas mišriai: mokantis nuotoliniu ir kontaktiniu būdu. Dėl 5-11 klasių mokinių grįžimo sprendimus priims savivaldybės.

Kiekviena savivaldybė pati įvertina situaciją, ar mokyklos gali mokyti kontaktiniu būdu, kokios galimybės yra mokiniams atlikti testus dėl Covid-19. Ministrės J. Šiugždinienės teigimu, grįžtant į mokyklas svarbiausia yra saugumas. „Kiekviena mokykla įvertina savo galimybes ir parenka tinkamiausią mokinių grįžimo būdą. Ministerija skatina mokinius į mokyklas grąžinti palaipsniui,“ – sako ministrė.

Įvertinusios epidemiologinę situaciją, 5-11 klasių mokinius sugrąžinti į mokyklas ketina 6 savivaldybės: Švenčionių r. sav., Kaišiadorių r. sav. Kretingos r. sav., Panevėžio r. sav., Plungės r. sav., Birštono sav.

5-11 kl. mokinių į mokyklas kol kas nusprendė negrąžinti Marijampolės r. sav., Mažeikių r. sav., Ukmergės r. sav.

* * *

Parengta pagal LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informaciją