Pirmasis pasirinkimas – STALIUS. Staliaus profesija yra viena seniausių, Lietuvoje šios profesijos ištakos minimos dar nuo XVI a., o šiandien staliaus profesijos mokiniai mokosi moderniose praktinio mokymo bazėse, naudojant šiuolaikiškas technologijas. Kokius gebėjimus galima įgyti įstojus mokytis šios profesijos? Skaityti brėžinius, dirbti kompiuterinio skaitmeninio valdymo (CNC) medienos apdirbimo centrais, apdirbti medieną rankiniais ir rankiniais elektriniais įrankiais, apdailinti medienos gaminius, gaminti ir surinkti sudėtinius medienos gaminius, gaminti tiesines medienos detales ir dar daugelį kitų dalykų, kurie padės tapti kvalifikuotu staliumi.

Mokymosi trukmė: po 10 kl. - 3 m.; po 12 kl. - 1 m.; turintiems kvalifikaciją – iki 1 m.

Antrasis pasirinkimas – BALDŽIUS. Koks yra šiandieninis baldžius? Tai specialistas, kuris modernius, komfortiškus, išmanius baldus, taip pat ir kitus medžio gaminius, kuriuos taip pat taiso bei restauruoja. Besimokindami baldžiaus amato išmoksite pašalinti minkštų, korpusinių bei grotelinių baldų gamybos defektus, remontuoti ir restauruoti baldus, įvertinti gaminių kokybę.  Baldžiam tenka naudotis darbo brėžiniais, todėl besimokindami išmoksite piešti nesudėtingus dirbinių eskizus. Taip pat maketuoti baldus, gaminti juos naudojantis įvairiomis staklėmis. Baldžius darbe derina įvairias baldų gamybos technologijas (klijavimą, faneravimą, minkštųjų elementų gamybą).

Mokymosi trukmė: po 10 kl. - 3 m.; po 12 kl. - 2 m.; turintiems kvalifikaciją - 1 m.

Trečiasis pasirinkimas – MEDIENOS APDIRBIMO STAKLININKAS. Šiuolaikinis gyvenimas sunkiai įsivaizduojamas be įvairių skaitmenizacijos procesų. Medienos apdirbimo pramonė taip pat nėra išimtis, nesvarbu ar tai būtų didelė medienos apdirbimo gamykla, ar nedidelė dirbtuvė vienetiniams gaminiams, darbuotojai jose dirba su medienos apdirbimo pramonėje sparčiai išplitusiomis kompiuterinio programinio valdymo staklėmis. Ši mokymo programa skirta kvalifikuotam specialistui parengti, kuris gebėtų vadovaujant aukštesnės kvalifikacijos darbuotojui ir jam prižiūrint darbų kokybę, vykdyti bendrąsias medienos apdirbimo veiklas, dirbti pozicinėmis (vieno technologinio veiksmo) medienos apdirbimo staklėmis, medienos klijavimo, smulkinimo įrenginiais, 3 ir 4 ašių CNC medienos apdirbimo centrais.

Mokymosi trukmė: po 12 kl. – iki 1 m.

Įstojus mokytis šių profesijų mokiniai savo kompetencijas gali tobulinti ir tarptautinėse stažuotėse, Medienos apdirbimo skyriaus mokiniai vyksta į Estiją, Latviją, Čekiją, Prancūziją. Įsidarbinimo prognozės šioms profesijos taip pat yra palankios, kadangi įgijusiems kvalifikaciją yra aukštesnės nei vidutinės įsidarbinimo galimybės 2021 m.

Norėdami pamatyti kaip atrodo Medienos apdirbimo skyrius, praktinio mokymo bazė, galite aplankyti mus virtualiai: http://kautech.lt/virtualus-turas-360-medienos-apdirbimo-skyriuje/

Kauno technikos profesinio mokymo centras

www.kautech.lt

+370 37 314105

centras@kautech.lt

V. Krėvės pr. 114, 50315 Kaunas