JavaScript programavimo kalba – viena populiariausių pasaulyje – moderni ir paprasta – būtent tokia, kokios tikimąsi šiame skubėjimo ir technologijų amžiuje. Vilniaus technologijų mokymo centras (VTMC) šiemet kviečia mokytis šios kalbos tiek stojančius po 10 klasių, tiek ir po 12 ar norinčius persikvalifikuoti.
 
IT rofesijos mokytoja Justina Balsė pasakoja, kad iš pradžių JavaScript programavimo kalba buvo skirta dinaminių puslapių kūrimui. Šiandien – ji universali, nes apima ne tik kliento sąsajos (front-end), bet ir serverio pusės (back-end) programavimą.
 
„Pirmuosius JavaScript sakinius galima užrašyti ir įvykdyti tiesiog atsivėrus interneto naršyklę, nereikia įsidiegti jokios papildomos aplinkos, kas džiugina pradedančiuosius mokytis šios kalbos. Tokius dalykus kaip animaciją, interaktyvius žemėlapius ir net paprastus žaidimus galite greitai ir lengvai sukurti naršyklėje naudodami JavaScript”, – sako mokytoja.
 
Būsimasis JavaScript programuotojas mokysis projektuoti ir kurti vartotojo kompiuteriuose, išmaniuosiuose telefonuose, planšetėse ir kt. prieigos įrenginiuose naudojamą programinę įrangą (angl. front-end), parengtą jungtis prie serverių sistemų, duomenų bazių, valdyti programavimo aplinką ir kūrimo procesą.
 
Ką besidomintieji JavaScript programavimu turi žinoti apie šią kalbą?
  • JavaScript yra anksti ir universali kalba, suteikianti daugybę galimybių išspręsti pačias įvairiausias problemas. 
  • Apie JavaScript kalbą, galima rasti daug informacijos internete;
  • Tai kalba, turinti daug bibliotekų ir kūrimo priemonių;
  • Šios vienos kalbos pakanka rašyti žiniatinklio programoms, mobiliosioms programoms, serveriams ir daugeliui kitų;
  • Programuotojų paklausa paklausa darbo rinkoje yra labai didelė;
 
Naudodamiesi „JavaScript“ galite keisti puslapį, keisti elementų stilius, pridėti ar ištrinti žymas, sužinoti apie naudotojo veiksmus puslapyje, galima pasiekti bet kurį HTML kodo elementą ir manipuliuoti šiuo elementu.
 
JavaScript kalba remiasi kelios pagrindinės svetainių kūrimo metodologijos – DHTML (Dinaminis HTML), AJAX, SPA. Taip pat JavaScript naudojamas įvairiuose įrankiuose, pavyzdžiui, Adobe Acrobat ir Adobe Reader programos leidžia naudoti skriptus PDF faile.
 
JavaScript tinka viskam ir veikia visur. Ir jei gali panaudoti vieną kalbą visiems savo projektams, tai kam gi blaškytis? Kitas svarbus dalykas – paprastas klaidų taisymas. Su JavaScript kalba „strigsi“ mažiausiai ir problemas spręsti bus vienas malonumas.
 
Pamažu JavaScript tampa pačia universaliausia programavimo kalba, kurią renkasi vis daugiau programuotojų ir kompanijų.

Tapti ateities profesionalu per trumpą laiką ir visiškai nemokamai galite, jei:

  • baigėte 10 klasių ir norite nušauti du zuikius: baigti gimnaziją ir startuoti darbo rinkoje.
  • baigėte 12 klasių ir nekantraujate pradėti karjerą vos po 10 mėn..
  • norite perskvalifikuoti (pirmą kartą!) ir pradėti viską iš naujo, tik žymiai sėkmingiau. 

 Kviečiame mokytis! Plačiau  https://bit.ly/20JavaScript