„Karininko profesija – tai atsakomybė savo šaliai ir jos žmonėms, pareiga ginti Tėvynę, užtikrinti jos saugumą ir nepriklausomybę. Džiugu matyti, kad jaunuoliai tai vertina, – sako Akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius apibūdindamas tai, ko siekia stojantys į Karo akademiją. – Pilietiškumo ir patriotizmo ugdymas prasideda jau šeimoje, taip pat vyksta mokyklose, jaunimo organizacijose. Norime, kad jis tęstųsi ir toliau. Karo akademijoje tai – neatsiejama karinio rengimo ir universitetinių studijų dalis.“

Jaunuoliai dažnai patys į tai atkreipia dėmesį arba savo veiklą pristato jau motyvacinio pokalbio metu. Lietuvos šaulių sąjungos nariams, atlikusiems Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, baigusiems Bazinius karinius mokymus, Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus abiturientams, dalyvavusiems jaunimo savanoriškoje veikloje pridedama papildomai balų.

Pirmasis žingsnis stojant į Karo akademiją – motyvacinis pokalbis. Pastaraisiais metais jis vyksta nuotoliniu būdu. Naudojamos mobilios priemonės pasiteisina, ir tai rodo geri rezultatai. Stojančiojo buvimo vieta nesvarbi, jam reikia pasirūpinti tik sklandžiu interneto ryšiu Šiais metais registracija į pokalbį taip pat tapo greitesnė ir paprastesnė – jaunuolis gali registruotis tiesiogiai internetu, apsilankęs Akademijos internetinėje svetainėje www.lka.lt/nuolatines-bakalauro-studijos.

Motyvacinis pokalbis skirtas kandidato norui ir pasiryžimui tapti Karo akademijos kariūnu, vėliau – karininku įvertinti. Vertinimo komisija nuotoliniu būdu užduoda klausimus paskelbtomis temomis, į kuriuos jis turi atsakyti. Pokalbio metu vertinami pasirinkimo motyvai, turimos žinios apie krašto apsaugos sistemą, asmeninės savybės bei karjeros lūkesčiai.

Po pokalbio gavęs teigiamą atsakymą kandidatas gali dalyvauti kitame stojimo etape – pasitikrinti sveikatą Karinėje medicinos ekspertizės komisijoje. Paskui turi Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijai bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) pateikti prašymą (www.lamabpo.lt) studijuoti Lietuvos karo akademijoje ir joje pasirašyti studijų sutartį.

Norintys įstoti į Lietuvos karo akademiją ir joje baigę studijas tapti karininkais kviečiami dalyvauti atrankoje.

 

Daugiau informacijos apie stojimą ir atranką:

Tel. +370 682 31072

El. p. lka.atranka@mil.lt

www.lka.lt/nuolatines-bakalauro-studijos

 

Eimanto Genio nuotrauka