Vaiva Truncytė pernai metais Vilniaus technologijų mokymo centre (VTMC) baigė programinės įrangos testuotojo mokymo programą ir remdamasi savo patirtimi, visiems svarstantiems apie mokymosi galimybes profesinėje mokykloje, Vaiva pataria drąsiai stoti: „Čia ne tik puikūs dėstytojai, bet ir motyvuoti studentai.“ O svarbiausia, jog beveik visi, kartu su Vaiva besimokę ir įgiję  jaunesniojo programinės įrangos testuotojo kvalifikaciją, jau dirba pagal specialybę ir yra tuo labai patenkinti. „Profesinė mokykla duos tiek įgūdžių, kiek jų pakaks, kad būtumėte patrauklūs darbo rinkoje“, – įsitikinusi ji. Ją pačią Informacinių technologijų (IT) sritis labiausiai džiugina dėl galimybės nuolat mokytis ir tobulėti. Pavyzdžiui dabar jos profesinis tikslas – išmokti php progrmavimo. Tad apie mokymąsi bei profesines paieškas ir kalbamės su VTMC absolvente.

Vaiva, kodėl nusprendėte mokytis šios profesijos?

Apie programinės įrangos testuotojus sužinojau iš klientės. Kadangi nežinojau kas yra programavimas apskritai, bet mokykloje labai patiko mokytis programuoti su Paskalio programavimo kalba, nusprendžiau stoti į profesinę mokyklą ir išsiaiškinti, ar tai man ir kokia sritis man patiktų labiausiai.
 

Kokią didžiausią pamoką gavote mokymosi metu?

 

 

 

Didžiausia pamoka buvo, kad Vilniaus technologijų mokymų cetntras davė daug daugiau naudos ir praktinių žinių negu bakalauro ir magistro studijos. Mokydamasi VTMC pirmą kartą pajaučiau, kad skauda smegenis ???? (nuo per didelio mąstymo krūvio).

 

Labai patiko, kad mane visi dėstytojai pažinojo ir kreipėsi vardu. Universitetuose buvau viena iš daugelio, o čia jaučiausi bendruomenės dalis.

Dėstytojai labai stiprūs, savo srities profesionalai. Ateityje norėčiau žinoti tiek, kiek jie. Didžiausią įspūdį padarė mokytojai Justina ir Vaclovas.

Pasidalinkite smagiu nutikimu ar istorija iš mokymosi metų?

Tikriausiai linksmiausias nutikimas buvo, kad mane išrinko seniūne, kai manes nebuvo paskaitoje. Grupiokė pasakė, kad išrinko mane, bet aš pagalvojau, kad ji juokauja. Kai Justina atėjo ir pasakė, kad kažką turiu padaryti, nes esu seniūnė, supratau, kad nejuokavo (šypsosi, - aut.past.). Kadangi išrinko, tai nebeturėjau kaip atsisakyti.

Kuo svajojote tapti vaikystėje? Ir kokia yra jūsų profesinė svajonė šiuo metu?

Vaikystėje norėjau būti auklėtoja, o nuo 9 klasės dirbti kažką su kompiuteriais. Teko šią svajonę atidėti, bet galiausiai, sulaukusi 34 m. dirbu tą darbą, kurio norėjau, kuris teikia džiaugsmą. Profesinis tikslas – išmokti php progrmavimą.

Kaip pasirinkote būtent Vilniaus technologijų mokymo centrą?

Nes VTMC vienintelis, kuris vykdo formalų profesinį mokymą IT srityje. Pasirinkimas tikrai nenuvylė.

Kaip po studijų sekėsi rasti darbą pagal įgytą kvalifikaciją?

Mūsų mokslo metais buvo pirmoji COVID-19 banga, sėdint per paskaitą sužinojome, kad valstybė uždaro visas formalias mokyklas ir toliau mokysimės nuotoliniu būdu. Užsidarė ir IT įmonės. Į IT įmones Vilniuje išsiunčiau gal 50 CV ir atsakymas buvo vienas – atsiprašome, negalime padėti, dirbame iš namų. Vasara bandžiau pakliūti į  įmonių akademijas skirtas IT absolventams, bet anglų kalbos žinių trūkumas labai kišo koją – nesulaukaiu teigiamų atsakymų net dirbti neapmokamai.

Tačiau nepasidavėte, kaip vis tik pavyko darbą gauti?

Užsirašiau į anglų k. kursus ir toliau dirbau sename darbe (ne pagal profesiją), bet kartą per savaitę išsiųsdavau po kelis CV į man patikusias įmones su prašymu priimti neapmokamai praktikai. Ir iš vienos įmonės gavau pasiūlymą atvykti į darbo pokalbį. Nieko jau nesitikėjau, juk anglų k. gana žemo lygio. Papasakojo kuo jie užsiima ir ką man reikėtų daryti, paklausė, ar man patiktų, atsakiau, kad patiktų, tai sako, gerai, pradėkime kitą savaitę! (šypsosi, - aut.past.) Ir štai, jau daugiau kaip pusę metų dirbu programinės įrangos testuotoja. Man ten labai patinka.

Papasakokite apie savo darbą, įmonę, už ką esate atsakingas?

Turiu vadovę, kuri mane supažindino su sistema, kuri skirta gamybos įmonės visų procesų valdymui. Teko susipažinti su visomis gamybos įmonės veiklos sritimis (pardavimai, gamyba, žmogiškųjų išteklių valdymas, užsakymai, žaliavų nurašymas, buhalterija ir pan.). Teko tą sistemą aprašyti, o aprašant mokiausi suprasti jos galimybes. Dabar jau man skambina klientai ir klausia kaip ką padaryti, ką daryti, kai neveikia. Tuomet aš sukuriu užduotį programuotojams, kai jie ją išsprendžia, aš turiu ištestuoti, ar ji jau veikia tinkamai, ar ne. Jei tinkamai, informuoju klientą, jei netinkamai, grąžinu su pastabomis užduotį programuotojams. Turiu išmanyti kam skirta užduotis – front-end  ar back-end, todėl turiu išmanyti ir JavaScript, ir php programavimo kalbas. Labai patinka, kad reikia išmanyti daug sričių ir visus tuos mėnesius. kol dirbu, nuolat mokausi.

Ką patartumėte į profesinę mokyklą dar tik svarstančiam eiti mokiniui? Ar verta? Kokie privalumai?

Norėčiau, kad nebijotų stoti į profesinę mokyklą – ten labai puikūs dėstytojai ir motyvuoti studentai (ko aš pati labiausiai bijojau). Beveik visi, kurie baigė profesinę mokyklą mano grupėje dirba pagal specialybę ir yra labai patenkinti. Profesinė mokykla duos tiek įgūdžių, kiek jų pakaks, kad būtumėte patrauklus darbo rinkoje. 

 

Ačiū už pokalbį!