Nuo rudens bakalauro ir magistro studijas LSU pasirengę pradėti nemažai garsių sportininkų ir trenerių.

Sporto krypties studijoms – daugiau valstybės krepšelių

Per pagrindinį priėmimą studijuoti LSU buvo pakviesta 222 būsimieji pirmakursiai – 110 į valstybės finansuojamas vietas ir 112 į valstybės nefinansuojamas. „Džiugu, kad mūsų studijų programos sulaukė stojančiųjų dėmesio. Kaip ir anksčiau, populiariausios – Treniravimo sistemos (109 kvietimai), Kineziterapija, Pratimai, mityba ir streso valdymas. Džiaugiamės, kad stojantieji noriai rinkosi Fizinio ugdymo ir sporto, Sporto ir turizmo vadybos bei Fizinio aktyvumo ir visuomenės sveikatos programas, – sakė LSU studijų prorektorė doc. dr. Jūratė Požėrienė. – Šiemet mokytis LSU pretendavo beveik 1900 stojančiųjų, deja, daugeliui nepavyko įveikti Universiteto taikomų vienodų konkursinio balo reikalavimų stojant į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas studijas. Kaip ir pernai, galinčiųjų studijuoti LSU konkursinis balas turėjo būti ne mažesnis kaip 5,4.“

Atsižvelgiant į sporto sektoriaus poreikį, šiemet sporto krypties studijoms buvo skirtos 104 valstybės finansuojamos vietos. Po pagrindinio priėmimo dar liko vietų, tad norintieji studijuoti LSU Treniravimo sistemų bei Pratimų, mitybos ir streso valdymo studijų programas valstybės lėšomis turėtų suskubti ir dalyvauti papildomame priėmime.

Padidėjusi norminė studijų kaina – studijų procesui gerinti

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija šiemet gerokai padidino bakalauro studijų normines kainas. LSU rektorės teigimu, pasiekimų sporto studijų kaina padidėjo nežymiai – 7 proc., o socialinių mokslų – kur kas daugiau. Taigi didesnė norminė studijų kaina, taikoma valstybės finansuojamų studentų studijoms apmokėti, leis tobulinti studijų procesą ir gerinti studijų kokybę.

„Didesnė studijų kaina galbūt kažkiek turėjo įtakos stojantiesiems renkantis studijas universitetuose, bet, tikiuosi, tai neišgąsdino motyvuotų stojančiųjų, pasirengusių mokytis LSU net ir savo lėšomis, – tvirtino rektorė D. Rėklaitienė. – Beje, Universitetas visada pasirengęs padėti finansinių sunkumų turintiems studentams – socialiai remtiniems, aktyviai sportuojantiems, atsižvelgiant individualiai į kiekvieno galimybes mokytis, mažinama studijų kaina, skiriamos rėmėjų stipendijos.“

Įstojusiesiems į Fizinio ugdymo ir sporto studijų programos LSU valstybės finansuojamas vietas bus skiriama ir valstybės stipendija.

Norinčiųjų studijuoti LSU laukiame per papildomą priėmimą

Stojantieji, kurie per pagrindinį priėmimą negavo kvietimo studijuoti LSU, bet labai norėtų, turi galimybę dalyvauti papildomame priėmime.

Taigi nuo rugpjūčio 13 iki rugpjūčio 16 d. Bendrojo priėmimo sistemoje (www.lamabpo.lt) gali registruoti atnaujintus prašymus arba, jeigu nedalyvavo pagrindiniame priėmime, teikti naujus prašymus priimti studijuoti į studijų programas, kuriose dar liko laisvų vietų. Galima nurodyti ne daugiau kaip 6 pageidavimus.

Būsimiems pirmakursiams LSU siūlo šias bakalauro studijų programas: Treniravimo sistemos, Fizinis ugdymas ir sportas, Pratimai, mityba ir streso valdymas, Fizinis aktyvumas ir visuomenės sveikata, Sporto ir turizmo vadyba ir Kineziterapija.

LSU sulaukė dvigubai daugiau užsienio studentų
Šiemet LSU sėkmingas užsienio studentų priėmimas – jų studijuos dvigubai daugiau nei pernai, 88. Bakalauro studijas pasirinko 32 užsieniečiai. Populiariausios tarp jų – Sporto ir turizmo vadybos bei Kineziterapijos. 56 užsienio studentai pasirengę magistrantūros studijoms – jie pasirinko Kineziterapijos, Turizmo ir sporto vadybos, Krepšinio treniravimo ir valdymo bei Fizinio aktyvumo ir visuomenės sveikatos studijų programas anglų kalba.

Į magistrantūrą – gilinti žinių
Neslūgsta ir Lietuvos studentų susidomėjimas magistrantūros studijomis mūsų Universitete – po dviejų etapų sutartis pasirašė 141 pakviestasis. Stojantieji noriai rinkosi visas 10 siūlomų programų. Populiariausios – Turizmo ir sporto vadyba, Sporto edukologija, Kineziterapija, Treniravimo sistemos, Fizinis aktyvumas ir visuomenės sveikata. Pasak LSU rektorės, magistrantūros studijas renkasi ir tik šią vasarą bakalauro diplomą gavę absolventai, ir jau nemažai darbo patirties sukaupę specialistai, norintys įgyti naujausių mokslinių žinių.

Primename, kad iki rugpjūčio 20 d. vyksta priėmimo į magistrantūrą III etapas. Prašymai dalyvauti priėmime į magistrantūros studijas priimami Universitete (Centrinių rūmų 101a kab., Sporto g. 6, Kaunas) ir internetu. Stojantieji gali nurodyti iki 3 pageidavimų, juos išdėstydami prioriteto tvarka.
Reikiamus dokumentus rasite čia.

LSU siūlo 10 magistrantūros studijų programų: Sporto edukologijaTreniravimo sistemosKineziterapija (Kaune ir Druskininkuose), Turizmo ir sporto vadybaKūno kultūraSporto fiziologija ir genetikaTaikomoji fizinė veiklaFizinis aktyvumas ir visuomenės sveikataSportinės veiklos analizė (International Master in Performance Analysis of Sport)Krepšinio treniravimas ir valdymas (International Basketball Coaching and Management). Likusios laisvos valstybės finansuojamos vietos: Taikomoji fizinė veikla – 1, Kūno kultūra – 1, Sportinės veiklos analizė – 4.

LSU studentai mokslo metus pradės auditorijose

Naujus mokslo metus LSU bendruomenė planuoja pradėti ne nuotoliniu būdu. Žinoma, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją bei vadovaujantis Vyriausybės ir ŠMSM nutarimais bei rekomendacijomis. „Universitetas jau turi patirties organizuojant kontaktines studijas per pandemiją, tad užtikrinsime saugią aplinką, studijas rengiamės vykdyti nedidelėmis grupėmis, reguliuoti studentų srautus. Atsižvelgiant į visas aplinkybes, esame pasirengę studijas vykdyti ir hibridiniu būdu, – teigė studijų prorektorė J. Požėrienė. – Beje, jau 86 proc. Universiteto darbuotojų pasiskiepiję nuo koronaviruso, taigi labai raginame ir būsimuosius pirmakursius, ir vyresnių kursų studentus, jei dar nepasiskiepijo, iki mokslo metų pradžios tai padaryti savo gyvenamojoje vietoje. Per mokslo metus bus galimybė studentams pasiskiepyti ir Universitete.“

Daugiau informacijos apie studijas LSU: https://www.lsu.lt/studijos/
Kyla klausimų dėl priėmimo į LSU?
Skambinkite tel. 8 677 69495 arba rašykite el. p. priemimas@lsu.lt