Stojimų konkurse dalis stojančiųjų nedalyvavo ir dėl dar vienos svarbios priežasties – nors ir išlaikė visus egzaminus, nesurinko minimalaus konkursinio balo, kuris yra 5,4.

Prasti valstybinių brandos egzaminų (VBE) rezultatai galėjo sugriauti daugelio moksleivių svajonę studijuoti aukštojoje mokykloje, tačiau Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Studijų prorektorius prof. dr. Romualdas Kliukas ramina jaunuolius ir siūlo alternatyvas būsimiems studentams. 

Dalinės parengiamosios studijos – žingsnis universitetinio išsilavinimo link

„Šiais metais vėl norime suteikti galimybę moksleiviams išbandyti save, pajausti, ką reiškia studijos aukštojoje mokykloje, suteikti šansą įsilieti į universiteto gyvenimą ir pasijausti pilnaverčiais bendruomenės nariais. Tai – puiki proga studijuoti viename iš geriausių universitetų Lietuvoje, bei pasinaudoti galimybe, kad stojantiesiems bus užskaityti dalinėse studijose studijuoti dalykai“, – teigia prof. dr. R. Kliukas.

Praėjusiais metais, kaip vieną iš alternatyvų tiems moksleiviams, kurie nelaikė/neišlaikė būtino valstybinio brandos egzamino (VBE) (lietuvių kalbos, matematikos ar laisvai pasirenkamo) arba nesurinko minimalaus konkursinio balo, VILNIUS TECH pasiūlė dalines parengiamąsias studijas.

Dalinėse parengiamosiose studijose stojantieji turi galimybę studijuoti 2 semestrus ir kiekviename jų mokytis 3 studijų dalykus (15 kreditų – pusę semestro apimties).

„Be to, šių studijų klausytojai turi galimybę lankyti parengiamuosius nemokamus matematikos ir fizikos kursus, kurie padės pasiruošti VBE perlaikymui kitais metais. Tai puiki galimybė pagilinti ne tik jau turimas žinias bei įgauti naujų, iš VILNIUS TECH dirbančių savo srities profesionalų“, – dėmesį atkreipia Studijų prorektorius.

Perlaikius egzaminus ir stojant 2022 m. per bendrąjį priėmimą, stojantieji kviečiami stoti į pasirinktos VILNIUS TECH programos I kursą. Stojantiesiems bus užskaityti dalinėse studijose studijuoti dalykai. Taip pat svarstoma galimybė sėkmingai baigusiems dalines studijas pereiti į II kursą, įsipareigojant trūkstamus kreditus išlaikyti per pirmuosius studijų metus.

Alternatyva taikoma visoms studijų programoms, išskyrus Architektūrą, Kraštovaizdžio architektūrą, Orlaivių pilotavimą ir Skrydžių valdymą.

Antroji alternatyva – valstybės nefinansuojamos vietos

„Kita alternatyva, taikoma visoms VILNIUS TECH studijų programoms, jei konkursinis balas lygus arba didesnis nei 5,4, stoti ir į valstybės nefinansuojamas studijų vietas. Pagrindinis stojančiųjų tikslas – pabaigti pirmąjį semestrą be akademinių skolų. Tuomet galėsite dalyvauti konkurse ir pretenduoti į valstybės finansuojamą studijų vietą“, – galimybes vardija prof. dr. R. Kliukas.

Prašymus dalinėms parengiamosioms studijoms galite pateikti čia.

Primename, kad iki rugpjūčio 30 d. vyksta papildomas priėmimas į likusias laisvas vietas: bakalauro studijose, magistrantūros studijos, išlyginamosiose ir papildomosiose studijose.