Sveikindamas būsimuosius gydytojus, LSMU rektorius prof. Rimantas Benetis priminė, jog balta spalva asocijuojasi su moraline švara, baltas chalatas – profesijos, pareigos ir didelės atsakomybės simbolis.

„Su jumis pasirengę dalytis žiniomis apie 1,2 tūkst. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto dėstytojų, iš jų – per 700 turi mokslo laipsnius. Laukia atsakingų, nelengvų, įdomių studijų metai: žinios sparčiai keičiasi, diegiamos naujos technologijos“, – priminė universiteto rektorius ir linkėjo pirmakursiams rasti sveiką pusiausvyrą tarp mokslų, visuomeninės veiklos, asmeninių pomėgių.

„Tai – svarbi diena jūsų gyvenime. Nuo šiol visada būsite gydytojai. Jūsų reikės – visada ir visur“, – į pirmakursius medicinos studentus kreipėsi LSMU Medicinos akademijos Medicinos fakulteto dekanas prof. Algimantas Tamelis. Fakulteto dekanas pabrėžė, kad šiuo ypatingu visam pasauliui COVID-19 pandemijos laikotarpiu laukia mokslo naujovių ir atradimų kupinos, išskirtinai įdomios studijos.

Žmogiškumas, atsakomybė, pagarba

LSMU profesorių bendruomenės vardu studentus pasveikino ilgametis buvęs LSMU rektorius akademikas prof. Remigijus Žaliūnas.  Jis priminė, jog šventė būsimiesiems gydytojams yra ne tik įsipareigojimas tarnauti žmonijai, bet ir proga pradėti kurti savo vertybių piramidę.

„Tarp pamatinių vertybių – bendravimas su pacientais. Neretai jiems būsite mokytojais, patarėjais, saugotojais, ekspertais, guodėjais. Kokie bebūtų santykiai tarp jūsų ir pacientų, jie turi būti pagrįsti žmogiškumu ir atsakomybe. Kita vertybė – bendravimas su kolegomis: reikės išmokti drauge dirbti komandoje“, – kalbėjo prof. R. Žaliūnas.

Pirmakursius pasveikino ir LSMU studentų atstovybės prezidentė Evelina Alūzaitė: „Apsivilkdami baltą chalatą, įsipareigojate gerbti universitetą, jo vadovus, kolegas, visą akademinę bendruomenę. Tai taip pat įsipareigojimas sąžiningai studijuoti, neskleisti netiesos, siekti visa ko geriausia pacientui“, – priminė E. Alūzaitė.

Įsipareigojimą atsakingai  ir sąžiningai atlikti savo pareigą – studijuoti medicinos mokslą, išmokti pagarbos pacientui, dėstytojui, kolegai – būsimieji gydytojai patvirtino simboline Hipokrato priesaika.  

Lietuvoje ši tradicija - tik LSMU

Akademinės iškilmės, simboliškai pažymint gydytojo profesinio kelio pradžią, įprastos daugelyje pasaulio medicinos universitetų, ypač JAV. Mūsų šalyje tai palyginti naujas reiškinys: Balto chalato šventės tradicija ketvirtus metus puoselėjama tik Lietuvos sveikatos mokslų universitete.

Ne atsitiktinė ir šio renginio data. Pirmosiomis studijų savaitėmis medicinos pirmakursiams dėstomi įvado į profesiją dalykai, jie susipažįsta su gydytojo darbo specifika, atlieka stebimąsias praktikas šeimos klinikose.

„Ši šventė reiškia, kad medicinos studijas pasirinkę jaunuoliai tampa gydytojų bendruomenės nariais, įsijungia į profesiją. Jau pirmaisiais studijų metais jie susidurs su pacientais. Kenčiantis žmogus tikisi pagalbos ir atjautos, nesvarbu, ar baltą chalatą vilki pradedantis, ar patyręs gydytojas.

Mūsų pirmakursiams studentams pradeda galioti gydytojo profesinės elgsenos standartai  – visi tikisi iš jų profesionalaus, jautraus, išmintingo, žiniomis grįsto elgesio, atsidavimo profesijai“,  – pabrėžė LSMU Medicinos fakulteto dekanas prof. A. Tamelis.

Medicinos studijos LSMU – vienos populiariausių studijų, jas renkasi gabūs ir itin motyvuoti jaunuoliai iš Lietuvos ir daugelio pasaulio šalių. 

Naujausiame prestižiniame „Times Higher Education“ (THE) pasaulio universitetų reitinge Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) užėmė aukštą vietą ir įvertintas tarp 601–800 geriausių pasaulio aukštųjų mokyklų.