„Iki tol Brno ir Masaryko universitetas nebuvo mano pasirinkimų sąraše, bet sudomino ten siūlomi studijų moduliai. Prabėgus penkiems mėnesiams drąsiai galiu teigti, kad tai buvo geriausias mano pasirinkimas – šios vietos nekeisčiau į jokią kitą!“ – tvirtina Teresė, dabar studijuojanti LSU trečiame kurse.

Važiuodama studijuoti į Čekiją tikėjosi praplėsti savo akiratį, pažinti naują šalį, leisti laiką tarptautinėje aplinkoje ir, svarbiausia, išbandyti jėgas studijuojant anglų kalba, susipažinti su užsienio studijų kokybe ir ypatumais. Anot studentės, visa tai išsipildė su kaupu.

Pagal Erasmus programą į Masaryko universitetą kasmet atvyksta keli šimtai studentų. Jie gyvena puikiuose bendrabučiuose, tad net ir per pandemiją ten galima susirasti draugų iš įvairių šalių. Taigi ir Teresės artimų draugų ratas prasiplėtė nuo Meksikos iki Portugalijos ir Pietų Korėjos.
Brno, esantis šalia Čekijos sienos, atveria puikių galimybių keliauti po Vidurio Europą. Tuo pasinaudojo ir Teresė.

„Deja, dėl pandemijos apribojimų Sporto fakulteto studijų kokybė buvo kiek prastesnė nei įprastai, nes normaliomis sąlygomis būčiau galėjusi lankyti praktines paskaitas. Džiaugiuosi tuo, kad nors paskaitos vyko nuotoliniu būdu, dėstytojai stengėsi jas vesti kuo įdomiau, skatino diskusijas, demonstravo pratimus.

Ir nors mano Erasmus studijos Masaryko universitete buvo nuotolinės, vis tiek labai džiaugiuosi Čekijoje įgytomis naujomis žiniomis ir įdomia gyvenimo patirtimi. Todėl kviečiu LSU studentus pasinaudoti mainų programos teikiamomis galimybėmis ir išvažiuoti nors pusmečio studijų svetur“, – T. Demskytė.