Kas padėjo gerai baigti mokyklą?

Vilnietė Anna Svirdiuk Juozo Tallat-Kelpšos konservatoriją praėjusiais metais baigė aukščiausiais įvertinimais ir surinko 100 procentų iš valstybinio rusų kalbos egzamino, tačiau prisipažįsta daug dėmesio bendrojo lavinimo dalykams neskyrusi. Šimtukininkė ateitį siejo su klasikinio vokalo studijomis užsienyje, tad nejučiomis bendrojo lavinimo pamokos likdavo antrame plane. Mergina sako visada aktyviai dalyvavusi bendrojo lavinimo pamokose, įdėmiai klausydavusi ir atlikdavusi visas užuotis. Anna tvirtina, kad pasiekti geri rezultatai – mokykloje dirbančių puikių pedagogų indėlis. „Aš esu labai dėkinga kiekvienam mokytojui, bet ypač anglų kalbos mokytojai Ievai Gidrienei. Ji kiekvienam rasdavo skirtingą mokymosi būdą, kuris padėdavo įsisavinti dėstomą medžiagą. Šios mokytojos pamokos visada būdavo įdomios, todėl viskas, ką mokėmės, likdavo mūsų galvose“, – pasakojo A. Svirdiuk. Abiturientės pasirinktas būdas mokytis – įdėmiai klausytis pamokų metu ir nesiblaškyti – padėjo greičiau ir efektyviau atlikti užduotis namuose, o prieš egzaminus reikėjo tik gerai pasikartoti.

Svarbiausia nenuleisti rankų

A. Svirdiuk atvirauja: „Mano nesėkmė, kaip bebūtų ironiška – neišlaikytas egzaminas. Aš viską išlaikiau puikiai, išskyrus vieną ir man teko perlaikyti.“ Mergina sako supratusi, kur buvo jos klaida – prieš egzaminus daugiausiai laiko skyrė kartotis tai, ką geriausiai moka, o reikėjo daryti atvirkščiai – skirti daugiau laiko tam, ką mokėjo prasčiausiai. Dabar, kai jau viskas praėjo, lengviau analizuoti savo klaidas. Mergina linki nenuleisti rankų – jei nepavyko iš pirmo karto, sutelkus jėgas, būtinai pavyks iš antro. Taip atsitiko ir A. Svirdiuk, kuri perlaikė egzaminą ir gavo puikų vertinimą.

Studijas užsienyje iškeitė į tarptautines studijas Vilniuje

Anna buvo pasiruošusi visus reikiamus dokumentus klasikinio vokalo studijoms Sankt Peterburge: „Kai supratau, kad dėl pandemijos iš Lietuvos išvykti negalėsiu, o studijų metų praleisti nenorėjau, sprendimą priėmiau labai greitai ir be patarimų.“ A. Svirdiuk pasirinko Dalykinę anglų kalbą ir Korėjos studijas Mykolo Romerio Universitete (MRU): „Visada mėgau kalbas ir, renkantis studijas, man buvo svarbu, kad jos vyktų angliškai. Dažnai dalyvaudavau MRU esančio King Sejong instituto organizuojamuose renginiuose, tad ilgai galvoti, kur studijuoti neteko.“ Šios tarptautinės studijos suteikia galimybę vienerius metus studijuoti Pietų Korėjoje. Aktyviai merginai tai yra labai svarbu – dar mokykloje teko dalyvauti mainų programoje Estijoje. Kadangi patirtys patiko, džiaugiasi turėsianti galimybę studijuoti užsienyje, pažinti Pietų Korėjos kultūrą ir pakeliauti.

Siekti daugiau įkvėpia žmonės

A. Svirdiuk sako esanti komunikabili ir sociali, įsiliejanti į įvairias universiteto veiklas – yra studentų atstovybės narė. Džiaugiasi puikia universiteto bendruomene, kuri – tarsi didelė šeima: „Darbui, kūrybai mane įkvėpia žmonės, kurie daug pasiekė, yra talentingi. Žiūrint į juos, aš suprantu, kad viskas yra įmanoma ir tai priverčia mane stengtis dar labiau." Mergina nuoširdžiai rekomenduoja vyresniųjų klasių moksleiviams daug jėgų skirti darbui klasėje: „palinkėčiau visiems stengtis mokytis mokykloje, kol yra laiko, nes paskui gali būti per vėlu.“

Daugiau apie MRU įsikūrusį Vilniaus Karaliaus Sedžiongo institutą.

Mykolo Romerio universitetas – didžiausias Lietuvoje specializuotas socialinių mokslų universitetas, kurio ryškiausi studijų ir mokslo komponentai yra teisė, visuomenės saugumas ir viešasis valdymas. Universitetas turi pajėgius ir reikšmingus edukologijos, ekonomikos, humanitarinių mokslų, komunikacijos, politikos, psichologijos, sociologijos, vadybos branduolius. Universitete studijuoja apie 6300 studentų ir klausytojų.

 

Daugiau informacijos www.mruni.eu