Net 30 studentų iš informatikos, elektros ir elektronikos, mechanikos inžinerijos, matematikos ir gamtos mokslų sričių gaus mėnesines stipendijas, kurių dydis – 300 eurų. Kiekvienam studentui stipendijos bus mokamos pirmuosius 10 studijų mėnesių.

UAB „Teltonika IoT Group“ ir Universitetas yra pasirašę bendradarbiavimo sutartį, siekdami mokslo ir verslo bendradarbiavimo.

„Džiaugėmės, kai įmonių grupės vadovui Arvydui Paukščiui gimė idėja paremti jaunus talentus ir sukurti didelio masto stipendijų programą. Suteikdami abiturientams galimybę gauti stipendijas ir bendradarbiaudami su mokslo įstaigomis, tikimės paskatinti jaunus žmones domėtis aukštosiomis ateities technologijomis  ir rinktis inžinerijos bei IT studijų kryptis“, sako VšĮ „Teltonika High-Tech Hill“ vadovas Julius Purlys.

Sveikinimų kalbose – linkėjimai išlikti entuziastais

Šventę tradiciškai atidarė KTU rektorius Eugenijus Valatka, kuris pasveikino stipendijų laureatus ir džiaugėsi, kad KTU alumnai visada noriai prisideda prie Universiteto tobulinimo bei ateities kartų ugdymo:

„Universiteto istorijoje tai unikalus atvejis – lietuviško kapitalo įmonė skiria stipendijas ne šiaip sau, bet su idėja ateičiai. Džiugu, kad alumnai, kurie patys savo karjeras pradėjo KTU, vienaip ar kitaip sugrįžta ir prisideda prie universiteto puoselėjimo.“

VšĮ „Teltonika High-Tech Hill“ vadovas Julius Purlys, kuruojantis stipendijų programą, taip pat dalinosi įspūdžiais. Jis neslėpė, jog pokalbių su kandidatais metu išties jautėsi nuovargis, tačiau dabar, atrankoms pasibaigus, jau laukia kitų metų.

J. Purlys pripažino, kad ir pats nemažai išmoko bendraudamas su studentais: „Kiekvienas jūsų esate asmenybė su savo patirtimi, norais, vizijomis. Visada širdyje išlikite entuziastais net jei gyvenimas pasisuktų ne inžinerijos linkme.“

Studentai džiaugsmo neslėpė

Rimantė Sedziniauskienė, Nacionalinio inovacijų ir verslo centro atstovė, priminė laureatams, jog šie praėjo ilgą atrankų kelią – iš 600 kandidatų ir įvykusių 400 pokalbių, stipendijos skirtos būtent jiems – labiausiai motyvuotiems. Ši žinia sukėlė nemažai šypsenų.

Patys studentai apie šią išskirtinę iniciatyvą atsiliepia neslėpdami džiaugsmo ir sako, kad nesitikėjo būti atrinktais iš tiek daug kandidatų.

Studentė Austėja, studijuojanti Informacines sistemas KTU Informatikos fakultete neslėpė džiaugsmo po apdovanojimų ceremonijos: „Nesitikėjau, kad buvo tiek daug kandidatuojančių, tad tik dabar suprantu, jog konkursas iš tikrųjų buvo labai didelis.“

Austėja sako, jog apie konkursą sužinojo dar mokykloje, besirinkdama studijų programą. „Prie norimos studijų programos pamačiau įrašą, kad apie šią iniciatyvą, o įstojusi nusprendžiau išmėginti savo jėgas.“

Mergina džiaugiasi turėjusi tokią galimybę ir tikisi, kad ir ateityje galės dalyvauti panašiuose konkursuose ir iniciatyvose.