Tad pirmiausia apsibrėžkime: konkursinis balas skaičiuojamas iš keturių brandos egzaminų įvertinimų. Kuo jis aukštesnis – tuo daugiau galimybių rinktis norimas studijas, ir daugiau šansų laimėti valstybės finansavimą. 

Tad savąjį konkursinį balą išsikovosite kitąmet – ir jį auginsite sulig kiekvienu sėkmingai išlaikytu valstybiniu brandos egzaminu. 

Tačiau jei jau turite apsibrėžę norimas studijas, ar bent jų kryptį, jau šiandien verta pasidomėti, su kokiais konkursiniais balais  priimti abiturientai anksčiau – į dominančias studijų programas skirtingose aukštosiose mokyklose. 

Kodėl verta tai daryti? 

Jau esame rašę: priėmimo kartelė į studijas Lietuvoje labai nevienoda: į kai kurias programas dešimtmečiais priimami tik surinkę pačius aukščiausius balus, o kai kuriose pakanka vos ne vos persiristi per patenkinamą įvertinimą – ir jau studentas. 

Bet studijų aplinka ir bendrakursių pasirengimo lygis turi didžiulės įtakos. Jei susiburia prastai besimokantys – aukšto parengimo lygio sunku tikėtis, nes dėstytojams teks daugiau dirbti su išsilavinimo spragų turinčiais studentais. 

O štai gerai pasirengusiajam tokioje vidutiniokų aplinkoje gali smukti motyvas mokytis  – ypač po kurio laiko suvokus, kad ir stipriai studijuojant, ir prastais rezultatais baigus gausi tokį patį diplomą. 

Tad siekiant stiprių, įdomių, iššūkių teikiančių studijų ir darbdavių vertinamo išsilavinimo bei įgūdžių, verta dairytis į aukštąsias mokyklas, kurios priima su aukštesniais konkursiniais balais. 

Tokios informacijos galima susirinkti bent keliais būdais.

Šįkart siūlome pasinaudoti Vyriausybės strateginės analizės centro (STRATA) specialistų parengtu Profesinio informavimo įrankiu https://rodikliai.strata.gov.lt/?v=1&lang=lt&kpi_type=olevel&kpi_group=1

Geriau pasirengusius moksleivius priimančių studijų verta siekti  net tada, jei patys kol kas negalite pasidžiaugti išskirtiniais savo mokslo laimėjimais – bet domina ir traukia pati studijų sritis. 

Yra daugybė atvejų, kai buvę vidutiniokai, patekę į ambicingą, stiprią aplinką, pražysta talentais, nes renkasi mokytis dalyką, kuris jiems įdomus ir sekasi. 

Tad nepatingėkite pažaisti virtualioje erdvėje, „pasimatuoti“ aukštąsias mokyklas su įvairiais konkursiniais balais. Verta. 

Parengta pagal STRATA informaciją