Dalyvius sveikino Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ir švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Auksu šiemet apdovanoti Tarptautinės geografijos olimpiados dalyvis Edgaras Zaboras iš Pranciškonų gimnazijos ir Klaipėdos Licėjaus mokinys Augustinas Jučas, atstovavęs mūsų šaliai Baltijos šalių informatikos olimpiadoje. Net trimis komandiniais aukso medaliais pasipuošė Europos praktinės gamtos mokslų olimpiados dalyviai.

Sidabro medalius pelnė tarptautinėse geografijos, biologijos, chemijos, ekonomikos ir Baltijos šalių informatikos olimpiadose dalyvavę mokiniai.

Prestižinis Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) specialusis apdovanojimas skirtas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos mokiniams Kamilei Balžekaitei ir Edui Kačerginskiui.

Džiuginančių rezultatų pasiekti nesutrukdė nė tai, kad šiais metais beveik visi renginiai vyko nuotoliniu būdu.

Šie metai Lietuvai išskirtiniai ne tik dėl pasiekimų, bet ir mūsų šalyje vykusios Tarptautinės fizikos olimpiados. Tarptautinė fizikos olimpiada IPhO2021 – vienas svarbiausių ir didžiausių STEAM krypties mokslo renginių jaunimui, kasmet suburiantis talentingiausius jaunuosius fizikus iš viso pasaulio. Lietuvos organizuotoje olimpiadoje dviejų dalių – eksperimentines ir teorines – užduotis sprendė beveik 400 mokinių iš 76 šalių. Olimpiadoje puikiai pasirodė ir Lietuvos komanda, pelniusi 4 bronzos medalius ir vieną pagyrimo raštą.

Mokinių dalyvavimą tarptautiniuose konkursuose ir olimpiadose organizuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

LMNŠC informacija