Egzistuoja daug testų, padedančių geriau suprasti save ir savo asmenybę, charakterį, tokiu būdu atrandant ir sritį, kurioje jausitės geriausiai. Tačiau kartais paprasčiausi būdai gali garantuoti geriausią rezultatą, todėl siūlome išbandyti pokalbio su savimi metodą ir atvirai, nuoširdžiai atsakyti į šiuos 5 klausimus.   
 
Kuo aš labiausiai domiuosi? 
 
Ne paslaptis, jog mokymasis to, kas įdomu, suteikia ne tik įkvėpimo, bet ir motyvacijos, leidžiančios pasiekti aukštesnių rezultatų ir jaustis geriau. Studijuodami, o vėliau ir dirbdami toje srityje, kuri jus žavi, suteikiate sau galimybę džiaugtis kiekviena diena ir įgyvendinti savo idėjas. Svarbiausia prisiminti, jog specialybė, kuri jums atrodo įdomi, nebūtinai turi būti populiariausių studijų programų sąrašuose – juk svarbiau tai, ką visą gyvenimą išties norite veikti patys.
 
Kokiais gabumais pasižymiu?
 
Negabių žmonių šiame pasaulyje nėra. Kiekvienas iš mūsų pasižymime skirtingais talentais ir turime ypatingų gebėjimų. Vieniems geriau sekasi piešti, tapyti, fotografuoti, kitiems puikiai sekasi humanitariniai mokslai, o treti it žuvys vandenyje jaučiasi skaičių pasaulyje. Atraskite sritį, kurioje esate geriausias (arba norite tokiu tapti).
 
Kaip mane mato aplinkiniai?
 
Kartais mūsų draugai, mokytojai ir artimieji pastebi dalykus, į kuriuos mes patys neatkreipiame dėmesio. Todėl neretai pravartu su jais pasikalbėti ir paklausti patarimo bei nuomonės. Ką žmonės, su kuriais praleidžiate daugiausiai laiko, gali pasakyti apie jus? Kokias stipriąsias jūsų puses jie išskiria? Kokius gabumus labiausiai vertina? Dėl ko į jus kreipiasi patarimo?
 
Ar man patinka būti lyderiu, ar renkuosi sekti kitus?
 
Lyderis – tai žmogus, gebantis aplink save suburti aplinkinius, juos įkvėpti, uždegti. Jis visuomet kupinas idėjų ir pasižymi greita reakcija į aplinką, nuolat stengiasi visais būdais pasiekti trokštamą rezultatą. Tuo tarpu žmogus, kuris renkasi sekti lyderį, patogiau jaučiasi būdamas greta jo – palaikydamas išsakomas idėjas, padėdamas siekti rezultato, besirūpindamas bendra atmosfera. Kuris apibūdinimas jums tinka labiau?
 
Kaip įsivaizduojate savo dieną ateityje?
 
Visi mes – skirtingi. Vieniems idealiausia darbo vieta yra ta, kurioje daug aiškumo, struktūros, o laikas apibrėžtas nuo 8 iki 17 val. Tuo tarpu kiti tokioje aplinkoje jaučiasi prislėgti ir vis ieško asmeninės laisvės, todėl jiems nėra nieko geriau, nei galimybė pačiam nuspręsti, ką ir kada veikti. O kaip savo dieną įsivaizduojate jūs? Apsvarstykite tai pasirinkdami ateities profesiją. 
 
Daug patarimų ir pavyzdžių - žurnale KUO BŪTI 2022
 
Daug profesijų pavyzdžių, tikrų žmonių istorijų apie tai ką jie dirba, kaip jie ieškojo ir atrado savo sritį ir darbą, kas ten įdomu, sunku ir dėl ko jie kasdien keliasi iš lovos - daug tokių istorijų papasakota naujame žurnale "Kuo būti 2022". 
 
Žurnalą galite rasti visur kur tik platinama spauda,
 
o internetu jį galima užsakyti ir tiesiai į namus (pristatymas nemokamas). Daugiau apie žurnalą čia: https://www.kurstoti.lt/?eshop