Įgykite darbinės ar savanoriavimo patirties 
 
Maža dalis moksleivių dar mokydamiesi mokykloje pasinaudoja proga įgyti naudingos darbinės patirties. O juk būtent tai gali padėti atrasti tikrąjį karjeros kelią! Metų pertrauka tarp mokslų yra puiki galimybė išbandyti save įvairiose srityse, dirbant skirtingus darbus. Tai padeda geriau pažinti save, savo asmenybę bei charakterį, atrasti stipriąsias ir silpnąsias puses, suprasti, kuo esate naudingas. Ne mažiau svarbu ir tai, jog šios pirmosios patirtys darbo rinkoje neabejotinai gali ne tik papildyti jūsų CV, bet ir tapti tramplinu į ateities svajonių profesiją. 
 
Kalbant apie darbinę patirtį svarbu nepamiršti ir savanorystės. Jei į darbo rinką iškart po mokyklos baigimo įsilieti nepasiseka, arba jei vietoje įprasto pobūdžio darbų esate linkęs pasirinkti socialinę, emociškai prasmingą veiklą, nedvejokite ir metus praleiskite savanoriaudami organizacijoje, kurios tikslai jums artimiausi. Savanorystė ne tik suteiks daugybę naujų, naudingų įgūdžių ir patirčių, bet ir suteiks daug saviraiškos laisvės. 
 
Išmokite naujų dalykų
 
Sakoma, jog teisingai išnaudota metų pertrauka gali suteikti žmogui tiek daug pamokų, kiek niekuomet negalėtų dvylika metų, praleistų mokyklos suole. Nesvarbu, kaip pasirinksite praleisti savo gap year laikotarpį – keliaudami, dirbdami, savanoriaudami, o galbūt darydami visa tai vienu metu, savarankiškas, nepriklausomas gyvenimas suteiks jums įgūdžių, kurie bus reikalingi dar daug metų po to. 
 
Tačiau prie gyvenimo teikiamų pamokų ranką pridėti galite ir jūs patys. Išmokite dalykų, kuriems niekuomet nerasdavote laiko, skirkite dėmesio svajonėms, kurias iki šiol nustumdavote į minčių pakraštį. Galbūt visuomet troškote išmokti ispanų kalbą, groti pianinu, važiuoti riedučiais ar gaminti desertus? Atėjo pats metas tai įgyvendinti. Nei vienas įgūdis ar naujos žinios, įgytos šios pertraukos metu, jums nebus našta ateityje. Veikiau priešingai – niekada nežinai, kada prireiks jas panaudoti. 
 
Užsidirbkite pinigų pragyvenimui 
 
Galbūt dabar taip ir neatrodo, bet pradėjus studijuoti papildomų lėšų tikrai prireiks. Ypač tuomet, jei studijas tęsti planuojate ne gimtajame mieste arba netgi ne Lietuvoje. Dažniausiai, pirmaisiais studijų metais, vos universiteto slenkstį peržengę studentai neskuba ieškotis vakarinio, papildomo darbo ir pasikliauja artimųjų finansiniu palaikymu ar stipendija. Tačiau pilnesnė piniginė dar tikrai niekam nepakenkė. Gap year metu užsidirbę papildomų pinigų jausitės laisviau, patogiau ir galėsite sau leisti daugiau. Juk studijuojant norisi ir bent šiek tiek pastudentauti – per mėnesį bent dalį biudžeto skirti norimoms pramogoms ir laisvalaikiui. 
 
Keliaukite ir atraskite kitas kultūras
 
Vienas geriausių ir populiariausių būdų išnaudoti metų pertrauką yra keliauti ir pažinti kuo daugiau skirtingų šalių, kultūrų, žmonių. Kiekviena tokia pažintis – tai dar vienas perskaitytas puslapis jūsų gyvenimo knygoje. Ar manote, jog neverta jo perskaityti? 
 
Kelionės taip pat yra ne mažiau puikus būdas pasikrauti energijos, apgalvoti ateities tikslus ir pasiruošti laukiantiems iššūkiams. Jūs ką tik baigėte dvylika metų trukusią kelionę vidurinėje mokykloje. Ar tikrai esate pasiryžę iškart pradėti naują, truksiančią dar mažiausiai ketverius? Suteikite sau laiko apmąstyti, ko iš tiesų norite ir apie ką svajojate.