Kuo daugiau išaiškinkite apie egzaminų tvarką ir turinį

Skirkite laiko įsigilinimui į pavyzdines egzamino užduotis, išspręskite visus LAMA BPO puslapyje randamus praėjusių metų egzaminus, išsamiai susipažinkite su egzaminų vykdymo tvarka, vertinimo nuostatais. Juk kuo geriau žinosite, kur einate, tuo lengviau bus šį išbandymą įveikti sėkmingai. Jei net radę visą reikalingą informaciją vis tiek nesijaučiate tvirtai, pasikalbėkite su savo kelionę mokykloje jau pabaigusiais vyresniais moksleiviais – jie noriai pasidalins patirtimi ir patarimais.

 

Gyvenkite įprastą gyvenimą ir nekeiskite savo kasdienybės

Rutina ir jūsų įprasta kasdienybė yra labai svarbios stabilaus emocinio fono palaikymui. Tad net ir ruošdamiesi kol kas bene svarbiausiam jūsų gyvenimo įvykiui – brandos egzaminams, laikykitės įprasto gyvenimo ritmo. Tegul jus supa kasdienė aplinka, pažįstamas žmonių ratas. Egzaminai – ne pats geriausias metas eksperimentuoti, tad nesiūloma keisti netgi mokymosi būdo. Jei turite informacijos įsidėmėjimo metodą, kurį naudojate jau 12 metų, pasikliaukite juo ir dabar.

 

Ilsėtis – svarbu

Pasiruošimas egzaminams nereiškia, jog kelis mėnesius turite praleisti nepakeldami akių nuo vadovėlių ar kompiuterio ekrano. Mokydamiesi darykite pertraukas – eikite susitikti su draugais, pasivaikščiokite, praleiskite laiko su šeima. Nepamirškite pakankamai išsimiegoti, rinktis maistingus patiekalus, suteikiančius sveikos energijos, nuolat stebėkite save ir savo pojūčius. Tik jūs patys galite suprasti ir laiko pastebėti, ko jums labiausiai reikia.

 

Venkite blaškymosi ir dirgiklių

Sunku susikaupti ir spręsti matematikos uždavinius, kai greta esantis telefonas nepaliauja siųsti pranešimų apie naujus įvykius socialiniuose tinkluose, like‘us ant nuotraukų ir draugų žinutes. Laimei, yra daugybė būdų, kaip šį informacijos srautą sustabdyti, kai norisi kelias valandas paskirti tik mokymuisi ir išvengti dirgiklių. Lengviau susikaupsite išjungę pranešimus telefone ar internetą. Jei visiškai atsijungti nuo aplinkos sau neleidžiate, išbandykite programėles, blokuojančias vieną ar kelis socialinius tinklus – tokiu būdu išliksite pasiekiami, tačiau pernelyg neblaškomi.

 

Nepamirškite pasinaudoti mokytojų siūloma pagalba

Tikėtina, jog jums dėstantys mokytojai iki šiol jau yra sėkmingai išleidę į pasaulį ne vieną moksleivių laidą, o jūs taip pat nesate paskutiniai jų karjeroje. Tad kas gali geriau žinoti, ko reikia sėkmingam pasiruošimui egzaminams, nei jie? Išnaudokite savo mokytojų patirtį, žinias ir norą padėti. Klauskite, įsigilinkite į kiekvieną jų dėstomą temą, pasilikite po pamokos ir išsiaiškinkite viską, kas dar kelia dvejonių. Mokytojai nori, kad jums pasisektų, tad nebijokite parodyti, jog kažko nežinote.