Patarimas nr. 1 – spręsti ankstesnių metų egzaminus – būtina!

Egzaminų struktūra, bendras užduočių parengimo principas ir patys uždaviniai bėgant metams nekinta, tad išsprendus visus praėjusių metų egzaminus jau galima susidaryti įspūdį, ko tikėtis ant savo stalo atsiskaitymo rytą. „Šis pasiruošimo metodas ne tik sumažina patiriamą stresą, nes į salę eini tarsi žinodamas, ką ten rasi, ko tavęs prašys vertintojai, už ką gali surinkti daugiausiai balų, bet ir palengvina patį mokymosi procesą. Iš anksto įsigilinęs į egzaminų užduotis ir struktūrą suprasi, kokioms temoms reikia skirti daugiausiai dėmesio, ko geriau nepamiršti“, – įsitikinęs studentas.

 

Patarimas nr. 2 – praktikuojantis nepamiršti laikmačio

Laikas – vienas didžiausių abiturientų priešų egzaminų metu, neretai atimantis galimybę gauti aukščiausius balus, o lietuvių kalbos valstybinio brandos egzamino atveju – šio netgi neišlaikyti. Stokholmo aukštojoje ekonomikos mokykloje (SSE Riga) šiuo metu studijuojantis Jurgis teigia, jog studijos universitete išmokė kiekvienam atsiskaitymui ruoštis su laikmačio pagalba – tokiu būdu pasiruošiama ne tik tema, reikalinga medžiaga, bet ir išsiugdomas gebėjimas orientuotis laiko rėmuose, imama suvokti, kiek minučių užtrunka atlikti vienokias ar kitokias užduotis.

 

Patarimas nr. 3 – dalykai, kurie atrodo nereikšmingi, gali būti patys reikalingiausi

Nors kiekvienam iš mūsų ne kartą buvo nutikę taip, jog praleidę tam tikras temas ar faktus, kaip nevertus dėmesio, klausimų iš jų sulaukiame atsiskaitymo metu, ateityje vis tiek šią klaidą kartojame vėl ir vėl iš naujo. Mūsų pašnekovas Jurgis tik dar kartą primena – niekada neleiskite sau skirstyti egzamino programai priklausančios informacijos į daugiau ir mažiau reikšmingą. Ji visa yra vienodai svarbi ir gali būti reikalinga atliekant bet kurią egzamino užduotį.

 

Patarimas nr. 4 – mokymasis grupėje naudingas ne tik kažko nesuprantantiems

Anot ekonomikos studento, mokymasis su klasės draugais – be reikalo nuvertinamas dalykas, mat toks metodas gali padėti ne tik tiems moksleiviams, kurie susiduria su sunkumais, neaiškumais ar turi klausimų. Ne mažiau naudos tai duoda ir tam tikrą temą geriausiai grupėje suprantantiems. „Universitete visi turėjome progą pamatyti, kad jei kažkurį dėstomą dalyką išmanai gerai ar bent jau geriau nei tavo kurso draugai, pabandymas jiems suprantama, „žmonių“ kalba išsiaiškinti nesuprantamus dalykus gali parodyti, ar tikrai esi taip jau gerai pasiruošęs, ar dar ir pačiam reikėtų patobulėti“, – teigia Jurgis. 

 

Patarimas nr. 5 – mokymosi planas turi būti sudaromas pagal egzamino programą

Mokymosi planas – sveikintinas dalykas, tačiau šis turi būti ne bet koks. Padrikai, savo nuožiūra ir remiantis tik asmenine nuomone sudarytas planas gali ne tik nepadėti pasiruošti egzaminams, bet ir sudaryti sąlygas praleisti svarbias temas. Abiturientams studentas rekomenduoja mokymosi planus VBE rengti tik pagal jų programas (kurios yra viešai prieinamos internete) ir nuo jų nenuklysti! Tokiu būdu nepraleisti nei vienos temos, nesumenkinsite kai kurių dalykų reikšmės ir teisingai paskirstysite laiką.