Dėl studijų pasirinkimo nesudvejojo

Dar mokyklos suole pradėjęs domėtis chemija, iš Kaltinėnų (Šilalės raj.) kilęs Justas jau tuomet buvo apsisprendęs dėl studijų – žinojo, kur ir ką studijuos.

„Buvau nusprendęs, kad studijas, o toliau ir savo ateitį siesiu su gamtos mokslais – ne biologija ar fizika, o chemija. Ši sritis įdomi ir niekada nesiliauja stebinti. Taigi pasirinkti studijas nebuvo sunku, o ypač, kai Kaunas yra mano mylimiausias Lietuvos miestas“, – teigia KTU studentas.

Didelė paskata studijuoti buvo ir stipendija, kurią Justas laimėjo būdamas moksleiviu. Dvyliktoje klasėje J. Čėsna dalyvavo KTU Cheminės technologijos fakulteto (CTF) organizuotame stipendijų konkurse „Ateities karta“. Geros chemijos dalyko žinios suteikė pranašumą ir jis užsitikrino stipendiją.

„Stipendijos laimėjimas paskatino daugiau domėtis universitetu, dar labiau – būsima specialybe. Tai padėjo man renkantis ir studijų kryptį. Supratau, ką norėsiu studijuoti ir kas bus perspektyvu darbo rinkoje“, – įsitikinęs studentas.

Pirmieji metai – nelengvi, bet labai įdomūs

Technologijos ir inovacijos, drąsiai galima sakyti, varo žmoniją į priekį. Chemijos inžinerijos specialistai siekia sukurti industrines inovacijas, projektuoti ir valdyti technologines sistemas. Būtent šių dalykų mokosi cheminę technologiją ir inžineriją studijuojantis Justas.

„Labiausiai, be abejo, patinka su chemija susiję dalykai, šiuo metu – neorganinė chemija. Organinės chemijos dar neteko studijuoti – jos mokysimės vėlesniuose kursuose“, – sako studentas.

Tiesa, KTU Cheminės technologijos fakulteto studentas pastebi, kad studijų pradžia nėra labai lengva.

„Pirmas kursas asmeniškai man nelengvas dėl matematikos ir informacinių technologijų, tačiau viskas įveikiama“, – teigia jis.

J. Čėsna įsitikinęs, kad po studijų puikiai išmanys inžinerinius procesus ir produktų analizės subtilybes, o gautos žinios leis kurti ir gaminti neorganinės ir organinės chemijos produktus.

Vien tik studijomis neapsiriboja

Justas – aktyvus fakulteto studentų atstovybės narys: organizuoja renginius, skatina kolegų įsitraukimą į akademinę veiklą.

KTU studentų atstovybė, bendradarbiaudama su akademine bendruomene ir išorės partneriais, inicijuoja pokyčius, grįstus studentų interesais, teikia grįžtamąjį ryšį ir ugdo pačius save atstovaujančius studentus.

„Dažniausiai laisvalaikį leidžiu studentų atstovybėje. Ten esu atsakingas už studijų proceso tobulinimą, renkant studentų nuomonę ir atstovaujant studentų interesus susitikimuose su administracija, universiteto valdymo organų posėdžiuose. Taip pat konsultuoju kitus studentus akademiniais klausimais“, – sako Justas.

Studentams KTU suteikiama daugybė galimybių prisijungti prie įvairių organizacijų veiklos, sporto komandų, meno kolektyvų, išbandyti savanoriavimo patirtį. Papildomų užsiėmimų metu ne tik ugdomi nauji įgūdžiai, susipažįstama su žmonėmis, bet ir tobulinamos asmeninės savybės. Be to, tokios veiklos gali tapti puikiu atributu gyvenimo aprašyme, kuris padės išsiskirti iš kitų darbdavio akyse ar net gauti pirmąjį darbo pasiūlymą.