Projekto partneriai: Seinajoki taikomųjų mokslų universitetas (Suomija); Latvijos gamtos mokslų ir technologų universitetas; Rezeknės technologijų akademija (Latvija), Kauno technologijos universiteto Maisto institutas bei Talino taikomųjų mokslų universitetas (Estija).

Projekto metu kuriamas tinklas „WQ&FS“ jungia maisto technologijų ir aplinkos apsaugos sritis, suteikia galimybę projekto partnerių dėstytojams, tyrėjams ir studentams atlikti bendrus tyrimus, rengti publikacijas, dalytis patirtimi apie vandens kokybės poveikį maisto saugai.

Visą savaitę (gegužės 23-27 dienomis) laisvalaikio ir pramogų centre „Alaušo slėnis“, gražios gamtos apsuptyje,  vyksta intensyvūs kursai „Vandens kokybė ir maisto sauga I“ studentams iš Suomijos, Latvijos ir Lietuvos. Utenos kolegijos komandą sudaro Maisto produktų technologijos ir Turizmo paslaugų vadybos studijų programose studijuojantys studentai.

Mokymų dalyviai ne tik klausosi paskaitų, gilina žinias apie vandens kokybę bei jo įtaką sveikam maistui, sprendžia įmonių UAB Biovela-Utenos mėsa, AB Rokiškio sūris-Utenos pienas ir UAB Švyturys-Utenos alus iš anksto paruoštus iššūkius, bet ir puikiai leidžia laiką kartu.
 
***

Stojančiuosius konsultuojame telefonais: 8 679 07743; 8 618 26044; 8 687 82 516; el. paštu priemimas@utenos-kolegija.lt arba kolegijoje, Dokumentų priėmimo tarnyboje, Maironio g. 7.

Visa informacija apie priėmimą į Utenos kolegiją čia.