Būsimieji studentai gali rinktis iš 16 universitetų ir 18 kolegijų parengtų studijų programų. Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenimis, stojantieji į universitetus prioritetą teikia studijoms Vilniaus universitete, toliau rikiuojasi Vytauto Didžiojo universitetas, Kauno technologijos universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas bei Lietuvos sveikatos mokslų universitetas. Tarp populiariausių jau keletą metų išlieka Medicinos studijų programa tiek Lietuvos sveikatos mokslų universitete, tiek Vilniaus universitete. Į populiariausių programų dešimtuką šiuo metu patenka Vilniaus dailės akademijos Grafinio dizaino studijų programa, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos atlikimo ir Kino meno studijų programos, Mykolo Romerio universiteto Teisės ir ikiteisminio proceso studijų programa, Kauno technologijos universiteto Programų sistemų studijų programa.

Stojantieji pildydami prašymą gali jame pateikti iki 9 pageidavimų. Pirmuoju pageidavimu svarbu nurodyti labiausiai norimą studijų programą su pasirinktu finansavimo šaltiniu ir atitinkamai pagal svarbą išrikiuoti kitus pageidavimus. Ši tvarka – labai svarbi, nes konkursas sustoja pasiekus pirmąjį tinkantį pageidavimą, o kvietimas gaunamas tik vienas.

Prioritetų sąrašą galima koreguoti iki bendrojo priėmimo prašymų teikimo pabaigos. Galima keisti pageidavimo eilės numerį, išbraukti pageidavimą ar išsaugoti pakeitimus.

Svarbu žinoti, jog bendroji priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarka nesikeičia: stojant į aukštąsias mokyklas bus skaičiuojamas mokomųjų dalykų metinių įvertinimų vidurkis. Į universitetus galės būti priimami stojantieji, kurių penkių privalomų mokytis dalykų metinių įvertinimų aritmetinis vidurkis bus ne mažesnis negu 7, į kolegijas – ne mažesnis negu 6. Nesikeičia ir mažiausias stojamasis konkursinis balas. Stojant į universitetus jis turi būti ne mažesnis kaip 5,4, į kolegijų valstybės finansuojamas vietas – 4,3.

Apie pagrindinio priėmimo rezultatus visi būsimieji studentai bus informuoti liepos 29 d. informacinėje sistemoje ir elektroniniu paštu. Studijų sutartis įstojusieji galės sudaryti elektroniniu būdu (nuo liepos 29 d. 15 val.) arba atvykę į aukštąją mokyklą (nuo rugpjūčio 1 d. 9 val.) iki rugpjūčio 2 d. 17 val.