Labai džiugu išgirsti dar neišblėsusius studijų įspūdžius ir pasikalbėti apie ateities planus. O kokia veikla Karinai buvo viena svarbiausių studijuojant ir suteikė daug teigiamų emocijų? Sužinokime!

Puikūs mokslo rezultatai buvo įvertinti Prezidento stipendija

Kasmet Lietuvos aukštosios mokyklos teikia kandidatus Lietuvos Respublikos Prezidentų Antano Smetonos, Aleksandro Stulginskio, Kazio Griniaus, Jono Žemaičio ir Algirdo Brazausko vardinėms stipendijoms gauti. Lietuvos Respublikos Prezidentų stipendijos – tai aukščiausio lygio studentiškų pasiekimų įvertinimas.

Tarp 29 studentų, 2021–2022 m. m. paskatintų šiomis stipendijomis, buvo ir ŠVK alumnė Karina. Kosmetologiją studijavusi Karina Vlasovaitė gavo Prezidento Kazio Griniaus stipendiją. Iš tiesų, drąsiai galima teigti, kad Karina buvo pavyzdinga studentė – studijavo valstybės finansuojamoje studijų vietoje, puikiai mokėsi, buvo grupės seniūnė, pareiginga, atsakinga, dalyvavo įvairiuose projektuose ir iniciatyvose, aktyviai sportavo ir garsino savo aukštosios mokyklos vardą.

Aktyviai sportuoja

Mergina buvo ir yra aktyvi sportininkė – dalyvauja lengvosios atletikos ir kitų sporto šakų varžybose, studijų metais Karina atstovavo Šiaulių valstybinei kolegijai, kartu su aukštosios mokyklos studentais pasiekė puikių sportinių rezultatų.

Studentė didžiąją laisvalaikio dalį skiria sportui, tačiau visuomet randa laiko naujiems iššūkiams ir pomėgiams.

„Kiekvienas sportinis pasiekimas man be galo svarbus, išskirti konkrečiai kelis yra labai sudėtinga. Turbūt labiausiai atmintyje įstrigęs pats pirmasis asmeninis laimėjimas 600 m bėgimo rungtyje, kai man buvo vos 11 metų. Lietuvos virvės traukimo čempionato pirmas, antras ir trečias etapai. Moterų ir 4+1 MIX kategorijose užimtos I vietos. 2021 m. bėgau pirmąjį pusmaratonį ir moterų, gimusių 1992–2001 metais, amžiaus grupėje užėmiau ketvirtą vietą. Ateityje planuoju įveikti ir pirmąjį maratoną!“ – užtikrintai sako Karina.

Sportas, anot pašnekovės, leidžia patirti daug teigiamų emocijų, išreikšti save, tai atgaiva kūnui ir sielai.

„Save sportuojančią atsimenu jau nuo pat mažų dienų. Visuomet buvau tas vaikas, kuris nenustygsta vietoje, mėgau įvairius sportinius žaidimus, aktyvias veiklas. Turbūt tai pagrindinės priežastys, dėl kurių mano gyvenime atsirado sportas. Esu išbandžiusi ne vieną sporto šaką, tarp kurių ir futbolas, krepšinis, tinklinis, stalo tenisas, virvės traukimas, lengvoji atletika. Tačiau labiausiai patinka lengvoji atletika ir tinklinis. Bėgimas man ne tik sporto šaka, bet ir atsipalaidavimo būdas, na, o tinklinį mėgstu žaisti vasarą su draugais“, – pasakoja aktyviu ritmu gyvenanti Karina.

Kaip suderinti skirtingas veiklas?

„Džiaugiuosi baigusi studijas Šiaulių valstybinėje kolegijoje. Per trejus metus daug ko išmokau, pasisėmiau naujos patirties. Esu be galo dėkinga visai kolegijos bendruomenei už palaikymą“, – sako Karina.  

Paklausta, kaip pavykdavo suderinti ir išlaikyti puikius studijų pasiekimus, išlikti aktyviai ir sportiškai, Karina sako, kad tai jai nebuvo sudėtinga.

„Svarbiausia – režimas, disciplina ir noras veikti. Visuomet sau kartoju –  kuo daugiau darai, tuo daugiau spėji. Esu būtent tas žmogus, kuris gali pralaimėti, galbūt net nusivilti, bet niekada negali tuščiai praleisti nė minutės“, – savo įpročiais dalijasi ŠVK alumnė.

Karina papasakojo, kad iš tiesų niekada nemanė, jog pasirinks Kosmetologijos studijas.

„Visuomet save mačiau visiškai kitoje srityje. Planavau stoti į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją. Deja, bet neperėjau karinės medicinos ekspertizės komisijos. Tuomet kaip alternatyvą atlikau nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą. Būtent tarnybos metu pasireiškė odos problemos – aknė. Lankiausi pas gydytojus dermatovenerologus, kosmetologus, pati pradėjau labiau domėtis įvairiomis odos problemomis, kosmetinėmis priemonėmis. Kosmetologijos studijas pasirinkau pirmiausia būtent dėl asmeninių poreikių“, – savo istorija dalijasi Karina.

Karinos planuose – nuolatinis profesinis tobulėjimas, kad įgytų dar daugiau žinių ir galėtų padėti žmonėms, turintiems odos problemų.

Jaunam žmogui, ieškančiam savęs, svarstančiam, ką studijuoti, pirmiausia Karina patartų rizikuoti, nebijoti klysti ir niekada nesakyti ne, viską priimti kaip galimybę tobulėti.

„Renkantis ateities kelią svarbiausia klausyti savęs, o ne aplinkinių ar artimųjų nuomonės. Tik jūs patys žinote, ko jūsų širdis trokšta“, – įsitikinusi Karina.

Jeigu ir tu norėtum tapti Šiaulių valstybinės kolegijos bendruomenės dalimi, susisiekime konsultacijai dėl priėmimo: tel.: 8 615 97 114, (8 41) 52 50 51, el. p. priemimas@svako.lt arba laukiame atvykstant į Kolegijos centrinius rūmus (Aušros al. 40, Šiauliai).

 
ŠVK – asmenybę auginančios patirtys!