Atsakymų į šį klausimą ieškos tie, kuriems iš 25,4 tūkst. stojančiųjų patekti į norimas programas pirmuoju bandymu nepavyko. Portalas KUR STOTI dalinasi patarimais, kokius žingsnius tokiu atveju reikėtų apsvarstyti.

 

Bandykite laimę papildomo priėmimo metu

Jei pagrindinio priėmimo metu jums nenusišypsojo sėkmė, tai dar tikrai ne pabaiga. Nuo rugpjūčio 3 iki 5 dienos vyks papildomas priėmimas, kurio metu taip pat bus registruojami prašymai priimti studijuoti į šalies universitetus ir kolegijas. Papildomo priėmimo metu turite progą dar kartą įvertinti savo konkursinį balą ir galimybes įstoti į norimas studijų programas ar jų finansavimo būdus. Kvietimai studijuoti bus paskelbti rugpjūčio 10 dieną, iki 12 val., o sutarčių su pakviestaisiais sudarymas aukštosiose mokyklose bus organizuojamas rugpjūčio 11-12 dienomis.

Svarbiausia – nesnauskite! Papildomame priėmime dalyvaus tik tie, kurie iš naujo užpildys prašymą ir sudarys prioritetų sąrašą.

 

Pasinaudokite Valstybinio studijų fondo paskola

Jei jums pavyko įstoti į norimą aukštąją mokyklą ir studijų programą, tačiau pritrūkote aukštesnio konkursinio balo, garantuojančio valstybės finansuojamą studijų vietą, visuomet yra išeičių. Visi būsimi ir esami Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai gali gauti valstybės remiamas paskolas studijų kainai finansuoti. Šią paskolą grąžinti galima per 15 metų, o grąžinti pradėsite tik praėjus metams po studijų baigimo. Susidūrus su finansiniais iššūkiais, paskolos grąžinimo laikotarpį galima atidėti 5 kartus po 1 metus.

 

Išbandykite gap year

Jei, visgi, nepavyko išpildyti savo svajonės ir įstoti ten, kur norėjote, nešvaistykite laiko veltui! Rinkitės laisvus metus ir juos išnaudokite savęs ir pasaulio pažinimui, savanorystei ar darbui Lietuvoje ar užsienyje. Egzistuoja daugybė skirtingų tarptautinių programų, skirtų jaunimo mobilumui, kuriomis galite pasinaudoti savo gap year metu, o geriausia pertraukos tarp mokslų dalis yra tai, jog galite niekur neskubėti ir atrasti tai, kas jums iš tiesų patinka labiausiai. O, taip pat, tai – puiki proga užsidirbti pinigų keliems būsimiems studijų metams.

 

Perlaikykite egzaminus kitais metais

Jei nesate patenkintas savo konkursiniu balu, visuomet galite neskubėti ir kitais metais perlaikyti norimus egzaminus. Iki tol jūsų laukia dar beveik 12 mėnesių, kuriuos galite išnaudoti aktyviam mokymuisi bei ruošimuisi egzaminams su profesionaliais korepetitoriais. Šis laikas gali jums padėti pasiekti savo svajones, tad žiūrėkite į tai rimtai! Prastesnis, nei norėtųsi, konkursinis balas dar nenulėmė jūsų ateities – jį galite keisti įdėję šiek tiek papildomų pastangų.