Lietuvos studento pažymėjimas (LSP)

 

Tai - vienas paprasčiausių pasirinkimų, suteikiantis įprastas naudas kiekvienam studentui - teisę naudotis aukštosios mokyklos biblioteka ir inventoriumi, laikyti egzaminus, jungtis prie vidinės informacinės sistemos ir atlikti kitas administracines užduotis. LSP galioja visus trejus ar ketverius tavo studijų metus ir kainuoja 8-20 eur, priklausomai nuo studijų pakopos. Pirmos pakopos studijose pažymėjimas atsieis 16 eur; antros pakopos studijose – 8 eur; vientisosiose studijose – 20 eur; trečios pakopos studijose – 16 eur; rezidentūros studijose – 20 eur. 

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog pažymėjimą savo kišenėje turėsi per 1-2 savaites po jo užsakymo pateikimo internete. 

LSP gali būti integruojamas su miesto viešojo transporto bilietu ir suteikia viešojo transporto lengvatas – tai reiškia, kad su miesto viešuoju transportu važiuosi net iki 80 proc., o tarpmiestiniu – 50 proc.

Su šiuo pažymėjimu galėsi naudotis ir specialiomis LSP partnerių suteikiamomis nuolaidomis. Partnerių sąraše - kultūrinės įstaigos, automobilių priežiūros centrai, sporto klubai, kompiuterinės technikos įmonės ir kt. 

Daugiau aktualios informacijos rasi čia: https://www.lsp.lt/


 

Tarptautinis studento pažymėjimas (ISIC)

 

Kaip ir nusako pavadinimas, ISIC pažymėjimas naudingiausias tiems studentams, kurie planuoja bent semestrą studijuoti užsienyje arba daug ir dažnai keliauja savo malonumui. Šį pažymėjimą kišenėje turėdami jaunuoliai Lietuvoje ir visame pasaulyje gali naudotis net 150 000 įvairiausių nuolaidų. 

ISIC taip pat suteikia nuolaidas viešajam transportui Lietuvoje (miesto terminuotam bilietui įsigyti taikoma 80 proc., o vienkartiniam – 50 proc. nuolaida. Kelionėms tarpmiestiniu transportu suteikiama 50 proc. nuolaida), tačiau su šiuo pažymėjimu viešojo transporto bilietai bus pigesni ir ne vienoje užsienio valstybėje. 

ISIC studento pažymėjimo kaina - 12-13 eur, o greičiausiai, vos per 5 min, jį gausi atvykęs į pasirinktą išdavimo tašką su asmens dokumentu. 

Tarp partnerių, suteikiančių nuolaidas Lietuvoje - daugybė maitinimo įstaigų, įvairios pramogos, kalbų ir kitokios mokyklos, ryšio operatoriai ir netgi Booking.com. 

Daugiau aktualios informacijos rasi čia: https://www.isic.lt/