Liepos 29 dieną prasidėjo studijų sutarčių pasirašymas su pakviestaisiais studijuoti Klaipėdos universitete. Šiemet sutarčių pasirašymui skirtos penkios dienos – ankstesniaisiais metais būsimieji pirmakursiai turėdavo suskubti sutartis pasirašyti per tris dienas. Pirmąją sutarčių sudarymo dieną sulaukta daugiau nei 160 pakviestųjų studijuoti.

„Įstojau į psichologiją pirmu numeriu, labai džiaugiuosi. Labai laukiu studijų. Iš to džiaugsmo net viskas susimaišė. Klaipėdos universitetą pasirinkau, nes čia gyvenu, myliu Klaipėdą ir pagalvojau, kam bėgti iš jos. Nei Kaunas nei Vilnius nevilioja, juk diplomas bus tokio pat svarumo“, – sakė būsimoji psichologijos studentė Karolina Švanytė iš Klaipėdos.

Vaikystės pedagogiką nuo rugsėjo studijuosianti Rita Šveikauskaitė iš Šilutės Klaipėdos universitetą pasirinko, nes jai patinka ši specialybė ir miestas.

Greta Kontrimaitė iš Kretingos džiaugiasi įstojusi į Klaipėdos universitetą. Mergina rinkosi KU, nes šis arčiau jos namų.

Kituose miestuose nenorėjo studijuoti ir būsimasis informatikos inžinerijos studentas Vilius Pundzius. Jis studijuos Jūrų technikos fakultete.

Nuo rugsėjo Socialinių mokslų fakultete vadybą studijuosiantis Giedrius Žukas iš Inkaklių (Šilutės raj.) Klaipėdos universitetą taip pat pasirinko todėl, kad jis arčiau namų: „Labai tikėjausi čia įstoti, pasisekė, džiaugiuosi. Kas nesidžiaugtų tokiu dalyku“, – sakė vaikinas.

Būsimasis jūrų transporto energetikos inžinerijos studentas Tomas Čepaitis iš Šiaulių studijas KU rinkosi, nes norėjo gyventi arčiau jūros.

Simona Narbutaitė iš Kelmės nuo rugsėjo studijuos pagal socialinio darbo studijų programą. Mergina teigia, kad ji mėgsta bendrauti su žmonėmis, todėl pasirinko šias studijas: „Aš norėjau šios specialybės. Man patinka prie jūros, patinka šis miestas. Jau anksčiau dalyvavau savanoriškoje veikloje, padėjau maltiečiams“, – sakė S. Narbutaitė, kuri studijuos Sveikatos mokslų fakultete.

Keletą metų po vidurinės mokyklos baigimo luktelėjusi Kristina Beniušienė iš Kretingos įstojo į matematikos studijų programą Gamtos ir matematikos mokslų fakultete: „Gavau valstybės finansuojamą vietą. Labai džiaugiuosi. Įstojimas man yra lyg žygis toliau tęsti mokslus. Tai visai nesunkus mokslas man“, – sakė Kristina.

Airida Šimkutė iš Drevernos (Klaipėdos raj.) Klaipėdos universiteto Socialinių mokslų fakultete studijuos žurnalistiką: „Klaipėdos universitetą pasirinkau dėl miesto. Niekur kitur nenorėjau važiuoti. Pasilikau čia dėl žmonių. Netraukė net Vilnius, ten net nebandžiau. Klaipėda man tikrai ne atsarginis variantas“, – sakė Airida.

„Esu iš Klaipėdos, todėl ir studijuosiu savo mieste. Džiaugiuosi savo pasirinkimu“, – teigė būsimasis informatikos inžinerijos studentas Jevgenij Kučerov iš Klaipėdos.

Statybos inžinerijos studijas Jūrų technikos fakultete pasirinkęs Tomas Šiaulytis iš Palangos džiaugiasi savo pasirinkimu: „Gyvenu Palangoje, norėjau studijuoti arčiau namų. Žinoma, labiausiai norėjau į Klaipėdos universitetą“, – sakė vaikinas.