Prieš pat ilgąjį savaitgalį, balandžio 29 – 30 d., Klaipėdoje studentai ragino visuomenę atkreipti dėmesį į žmones su negalia bei drauge siekti prieinamo aukštojo mokslo šiems žmonėms. Tuo tikslu uostamiestyjė Klaipėdos universiteto Studentų sąjungos iniciatyva įgyvendintas projektas ,,Paliesk“.

Kartu su klaipėdiečiais projekte dalyvavo ir Lietuvos studentų sąjungos (LSS) atstovai. Konferencijoje tema ,,Negalia ne kliūtis išsilavinimui“ pranešimą "LSS iniciatyvos aukštojo mokslo prieinumo srityje" skaitė organizacijos socialinės integracijos koordinatorė Rūta Ruolytė.

Projekto metu taip pat organizuotas susitikimas su Klaipėdos universiteto (KU) prorektoriais. Susitikime aptarta studentų su negalia situacija universitete, analizuotos pagrindinės problemos, ieškota jų sprendimo būdų. Buvo nutarta, jog studentų su negalia klausimas bus įtrauktas į šiuo metu rengiamą 3 ir 7 metų KU strateginį planą, bus vykdoma poreikių analizė bei paruošta informacija dėstytojams, kaip reikėtų elgtis su negalią turinčiais studentais.

Tą pačią dieną Klaipėdoje H.Mantaus gatvėje vyko socialinė akcija ,,Paliesk“. Pagrindinis renginio akcentas – žmonių rankų atspaudais marginta drobė, simbolizavusi jų susrūpinimą aukštojo mokslo prieinamumu neįgaliesiems.

lss info