Aukštosios mokyklos siūlo daugybę studijų programų. Neretai gausa gali apsunkinti specialybės pasirinkimą. Kas Tave, Erika, paskatino pasirinkti Įvaizdžio dizaino studijų programą? Kas lėmė, kad pasirinkai būtent Kauno kolegiją? Kaip vertini šį savo pasirinkimą?

Besirinkdama šią studijų programą buvau plačiame pasirinkimo etape, kai mane domino viskas, t. y. fotografija, dailė, vaidyba, psichologija, mados dizainas, verslumas, žurnalistika. Buvo nelengva išsigryninti ką tiksliai norėčiau studijuoti, bet analizuojant aukštųjų mokyklų studijų programas, akį patraukė „įvaizdžio dizainas“. Ieškodama informacijos apie šią specialybę pastebėjau, kad Įvaizdžio dizaino studijų programą siūlo ne tik Kauno, bet ir Vilniaus kolegija. Tačiau palyginus studijų dalykus, įdomesnė pasirodė Kauno kolegijoje vykdoma studijų programa. Tai lėmė mano apsisprendimą studijuoti čia. Savo pasirinkimą vertinu teigiamai. Neapsakomai jauku ir malonu studijuoti autentiškoje vietoje įsikūrusioje Menų akademijoje, nuo kurios atsiveria užburianti Kauno miesto panorama ir dėl aplink pastatą esančių pelėdų skulptūrų primena lyg Hogvartsą (burtų ir kerėjimo mokykla – išgalvota J. K. Rowling knygų apie Harį Poterį vieta).

Žmogaus potencialui atsiskleisti padeda ne tik asmeninė motyvacija, bet ir kiti žmonės, aplinka. Kaip vertini ryšį su dėstytojais ir grupiokais?

Pamenu, kai pradėjau studijuoti, nauja aplinka šiek tiek baugino, nes nežinojau, kas laukia, ko tikėtis ir pan. Tačiau sukurtas ryšys su dėstytojais ir grupiokais yra labai stiprus ir motyvuojantis eiti toliau. Dėstytojai buvo tie žmonės, kurie padrąsindavo eiti į priekį, nukreipdavo tinkama linkme, konstruktyviai išsakydavo pastabas, kurios buvo reikalingos asmeniniam, profesiniam tobulėjimui, bei užaugino mane kaip žingeidų, kūrybišką, pastabų žmogų. Kartais pasitaikydavo nepasisekusių darbų ar aštresnės kritikos, bet tai tik paskatindavo mokytis iš klaidų ir toliau tobulėti pasirinktoje specialybėje. Ryšį su grupės draugais apibūdinčiau kaip tvirtą, draugišką, kūrybišką, nes jie buvo tie žmonės, su kuriais net ir pilkiausia diena nušvisdavo saulės šviesa. Kiekvieno grupioko unikalumas mane labai žavėjo ir vedė profesiniu keliu pirmyn.

Mokytis ne visada yra malonu, tačiau įdomūs dalykai skatina nepasiduoti. Ar turėjai mėgstamiausią studijų dalyką?

Negalėčiau išskirti vieno studijų dalyko. Man labai patiko net keli: „Spalvotyra“, „Įvaizdžio kompozicijos ir fotografijos pagrindų praktika“, „Mados istorija“ ir „Garderobo formavimas”. Spalvotyros paskaitose iš 

spalvotų kortelių ieškodavome veido odos, akių, lūpų, plaukų atspalvių, darydavome įspūdžių koliažus. Šis studijų dalykas paskatino į spalvas žiūrėti subtiliau: supratau, kad galiu pastebėti daug daugiau spalvų nei paprasta žmogaus akis matytų. Įvaizdžio kompozicijos ir fotografijos pagrindų praktikoje gavau galimybę patirti įvaizdžio dizainerio ir fotografijos pusę, kai turėjau pati daryti viską: sukurti įvaizdį, jį nufotografuoti su fotokamera. Įdomi ir vertinga patirtis būnant pirmame kurse suvokti apie ką yra studijuojama Įvaizdžio dizaino studijų programoje. Mados istorijos paskaitų metu sužinojau, kad mados stilių yra žymiai daugiau negu buvau galvojusi. Pastarasis studijų dalykas praplėtė mano akiratį, sužadino žingeidumą domėtis mados pasauliu. O garderobo formavimo paskaitose patiko figūros koregavimo subtilumai, darbas su klientu.

Kauno kolegija suteikia praktika grįstas studijas. Ar teko dalyvauti įdomiuose projektuose ar tyrimuose?

Dalyvavau madų šou „APKALBOS 2022“ ir „KOMODA „Terasa“ (2023). Dariau šukuosenas ir makiažus modeliams. Labiausiai įsiminė pasiruošimo atmosfera iki kol žiūrovas pamato galutinį rezultatą – modelį žengiantį podiumu. Užkulisiuose „virė“ gyvenimas: kas šukuosenas darė, kas makiažą tvarkė ar atliko, kas drabužius lygino, repetavosi. Kartais, pritrūkus pasiruošimo laiko, tekdavo kūrybiškai suktis iš padėties, o tai išvargindavo. Tačiau visą nuovargį atpirko galutinis bendradarbiavimo rezultatas, kuris buvo įgyvendintas kūrybiškų ir nuostabių žmonių darbu.

Studijuoti yra nelengvas procesas. Minėjai, kad pirmame kurse sakei: „man nepavyks“. Su kokiais iššūkiais teko susidurti studijuojant? Kas padėjo juos įveikti?

Pirmaisiais studijų metais teko nelengvas iššūkis, kuris aplanko kiekvieną pirmakursį – adaptuotis prie naujos mokymosi tvarkos, aplinkos, išsiugdyti laiko planavimą. Pastarasis kėlė didžiausią iššūkį. Kiekvieną dieną būdavo skirtingos paskaitos, kurioms reikėdavo pasiruošti per savaitę laiko. Kartais, kai studijų krūvis pasirodydavo per didelis, įvykdavo „perdegimai“, dėl kurių aplankydavo mintys, kad nepavyks kryptingai užbaigti studijų ir teks imti akademines atostogas arba net mesti studijas. Laimei, išsiugdžiau laiko planavimo įgūdį: pradėjau rašyti užduotus studijų darbus ir atsiskaitymų datas į užrašų knygutę, tai man padėjo išdėstyti darbus pagal svarbumą ir atlikti juos laiku. Dėl šio įpročio išlikau organizuota ir disciplinuota visus trejus studijų metus.

Tobulėti – kiekvieno žmogaus natūralus poreikis. Kaip pritaikai studijose gautas žinias asmeniniame gyvenime?

Kadangi įvaizdžio dizaino studijų programa yra ne vien apie žmogaus išorę (drabužiai, makiažas, šukuosena, avalynė ir kt.), bet ir apie vidinius faktorius (psichologinis tipažas, elgesys, aplinka, eisena ir kt.), gautas žinias pritaikau kiekvieną dieną. Man patinka stebėti žmonių įvaizdžius ir sau užduoti klausimus, o kodėl jie apsirengė taip, o ne kitaip, kokią istoriją pasakoja savo įvaizdžiu, kas galėjo lemti tokį pasirinkimą ir pan. Taip pat iš pažįstamų bei draugų sulaukiu klausimų: „o ką patarčiau apsirengti?“ arba „kurią garderobo detalę pasirinkti apsiperkant drabužių parduotuvėje?“. Mane tas „veža“ ir skatina eiti tolyn.

Kiekvienas gyvenimo etapas pripildo žmogų patirtimi, prisiminimais. Koks Tavo įsimintiniausias įvykis iš studijų metų?

Įsimintiniausias įvykis iš studijų metų, kai pačios pirmos paskaitų dienos pietų pertraukos metu visa grupė draugiškai nuėjome pavalgyti į Laisvės alėjoje esančią kavinukę. Kadangi erdvė buvo neformali, visi draugiškai susipažinome. Nuo tos dienos visi patapome kaip vienas kumštis, kurį atgniaužti, vargu, ar kam kitam pavyktų.

Žmonės yra linkę gailėtis dėl tam tikrų praeities dalykų. Jei galėtum atsukti laiką atgal, ką keistum studijų metais?

Nesigailiu dėl praeityje įvykusių dalykų. Jeigu įvyko taip, reiškia taip ir turėjo būti. Patirtys, geros ar blogos, skatina pasimokyti iš padarytų klaidų ir moko mus būti žmonėmis.

Dažnai žmogus pasirinkdamas tam tikrą studijų kryptį siekia savirealizacijos. Ar Tu atradai savo „arkliuką“ Įvaizdžio dizaino studijų programoje?

Galiu teigti, kad taip, atradau savo „arkliuką“ šioje studijų programoje. Ši specialybė yra gana plati, todėl joje galima atrasti, kas tave domina ir skatina eiti į priekį.

Kokie trys žodžiai iškyla pagalvojus apie studijas Kauno kolegijoje (Menų akademijoje)?

Kūrybiškumas, disciplina, pelėdos.

Renkantis studijas kyla įvairių abejonių. Ką palinkėtum tiems, kurie svarsto ar stoti į Įvaizdžio dizaino studijų programą?

Renkantis studijų kelią palinkėčiau nebijoti išlipti iš komforto zonos, atsiveriančioms galimybėms ir iššūkiams sakyti „TAIP“, „nepamesti“ savęs, nebijoti kurti (net jei ir nesiseks), turėti daug noro siekti daugiau. Jeigu domina ne viena specialybė, o net keletas, Įvaizdžio dizaino studijų programa padės atrasti savąjį „arkliuką“.