Puikus šį mitą paneigiantis pavyzdys – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) absolventė, „Teltonika Telematics“ Techninio palaikymo padalinio vadovė Karolina Kairienė, kuri inžineriją atrado dar mokykloje ir šioje srityje specializuojasi beveik dešimtmetį. Nors karjeros kelias ir buvo nelengvas bei teko susidurti su aplinkinių kritika, moteris nepasidavė. Šiandien ji pripažįsta, kad tai buvo vienas iš geriausių jos sprendimų.
Inžinerija – sritis, kurioje nėra rutinos
K. Kairienės teigimu, nors ir ironiška, tačiau ji, besimokydama mokykloje, daug laiko skyrė meninei veiklai – muzikai ir šokiams, scena buvo moters kasdienybė. Tačiau vis dėl to, baigusi mokyklą, ji norėjo įgyti rimtą specialybę. Pasukusi į inžinerijos srities mokslus, moteris sulaukė kritikos iš aplinkinių. Nors tai ir buvo pavieniai atvejai, tačiau atmintyje įstrigo ilgam.
„Bet kokie neigiami komentarai su išankstiniu vertinimu suformavo dar didesnę ambiciją eiti pasirinktu keliu. Norėjau visiems parodyti, ką aš galiu, ir tapti viena iš geriausių studenčių savo kurse“, – pažymi „Teltonika Telematics“ atstovė.
Moteris pasakoja, kad šiandien, dirbdama inžiniere, ji jaučiasi tarytum dalyvaudama loginiame žaidime, kuriame nepaliaujamai kyla įvairios užduotys. Norint jas išspręsti, reikia turėti ne tik žinių, kūrybiškumo, analitinio mąstymo, bet ir kantrybės, motyvacijos bei nuoseklumo.
„Vienas iš pagrindinių sunkumų, su kuriuo susiduriu – nuolatinė technologijų kaita, reikalaujanti inžinierių prisitaikymo ir naujų įgūdžių mokymosi. Inžinieriui iššūkiu dažnai tampa laviravimas tarp optimistinių užsakovo lūkesčių ir projekto technologinių, finansinių, žmogiškųjų bei kitų resursų, siekiant sukurti inovatyvų, patikimą, kokybišką bei visuomenės gerovei tarnaujantį produktą ar sprendimą“, – dėmesį atkreipia VILNIUS TECH absolventė.
Karjeros pradžia – dar besimokant universitete
K. Kairienė pasakoja, kad dar besimokydama paskutiniame, ketvirtame kurse, nusiuntė savo gyvenimo aprašymą į „Teltonika Telematics“, norėdama užimti pardavimų vadybininkės poziciją. Tuo metu kandidatuoti į inžinierės pareigas tiesiog neišdrįso, galvojo, kad tam turi per mažai žinių. Laimei, vos atėjus į darbo pokalbį, personalo atstovė įvertino moters išsilavinimą, pasiūlė pasikalbėti dėl techninio palaikymo inžinierės kandidatūros bei nuramino, kad kiekvienas naujokas yra pilnai apmokomas, o svarbiausia – turėti motyvacijos.
„Taip tapau ne tik inžiniere, bet ir tikra „Teltonikos“ fane – pastaruosius 7 metus vadovauju „Teltonika Telematics“ Techninio palaikymo padaliniui. Jau nuo pirmųjų dienų darbe supratau, kad posakis, jog universitetas suteikia tik teorinius pagrindus, kurie praktikoje taikomi retai, yra tikrų tikriausias mitas. Be universitete įgytų žinių tikrai nebūčiau ten, kur esu dabar“, – pabrėžia moteris.
Techninio palaikymo padalinio komandos paskirtis, pasak K. Kairienės – kurti klientams pozityvią patirtį naudojantis įmonės kuriamais GPS sprendimais, padedant juos lanksčiai, kokybiškai ir patikimai realizuoti pasaulinėje rinkoje. Šiam tikslui pasiekti yra sutelkta daugiau nei 100 inžinierių visame pasaulyje, kurie atlieka įvairaus spektro užduotis: teikia techninę pagalbą klientams, koordinuoja kuriamus projektus, rengia technines dokumentacijas, užtikrina gaminamų produktų kokybę.
„Teltonika“ investicijos į jaunuosius talentus – ilgalaikės
„Teltonikos“ įmonių grupė sėkmingai vysto verslą daugiau nei 25 metus. Jos atstovai gana anksti suprato, kad norint eiti koja kojon su technologijų progresu, reikia žmonių su naujomis idėjomis ir dinamišku požiūriu į verslą.
Būtent dėl to prieš daugiau nei 7 metus „Teltonika“ atidarė IoT ir B2B akademijas – erdves, kuriose studentai gali pasimatuoti inžinerinės ir pardavimų krypties profesijas, atlikti praktiką ir iš arti susipažinti, kaip kuriami nauji produktai, kaip veikia tarptautinis verslas.
Kita iniciatyva, skirta sudominti jaunuosius talentus inžinerijos sritimi – „Teltonikos“ stipendijos. Jau trečius metus iš eilės įmonė skiria 3 tūkst. Eur metines stipendijas talentingiausiems inžinerinėje ir informacinių technologijų srityse besimokantiems studentams.
„Teltonikos“ investicijos bei iniciatyvos yra ilgalaikės, tad jų grąža matysis po 5–10 metų, stebint esamų studentų karjeros kelią. Kasmet prie „Teltonikos“ vidutiniškai prisijungia apie 100 jaunųjų talentų, kurie dar studijuodami arba vos baigę studijas įsidarbina „Teltonikoje“. Įmonėje stengiamasi sukurti erdvę, kurioje studentai galėtų pradėti savo karjerą pagal specialybę, kad nereiktų ieškoti nekvalifikuotų darbų studijų laikotarpiu ar vos baigus studijas.