Išties, Amerika daugeliui – svajonių šalis, o kada jei ne jaunystėje reikia pradėti įgyvendinti savo svajones, kad ir kaip sunkiai įgyvendinamos jos atrodytų. 

„Nuspręsti, kur noriu studijuoti, nebuvo labai sunku, nes jau seniai norėjau tai daryti būtent JAV“, – teigė Algirdas.

Pasiruošimas kelionei į svajonių šalį

Informacijos, kaip ir dauguma kitų studentų, vaikinas ieškojo internete. Kiekviena mokykla turi savo internetinį puslapį, tad informacija lengvai pasiekiama. Dar mažiau sunkumų kyla, kai turi artimą žmogų, jau patyrusį šiuose dalykuose. Algirdui padėjo jo pusbrolis, kuris ir gyvena JAV.

Daugiausia kantrybės reikalavo dokumentų paruošimas: „Pirmiausia išlaikiau TEOFL testą, po to reikėjo užpildyti specialius dokumentus iš koledžo ir gauti dokumentus iš mokyklos apie pažymius. Sudėtingiausia buvo su finansiniais dokumentais, nes aš iš mažo miesto, tad bankuose ne iš karto žinojo, kaip juos parengti ir užpildyti. Valstybiniai egzaminai reikšmės neturėjo, svarbiausia buvo parodyti metinius pažymius.“

Algirdas taip pat pabrėžė, kad ruošiant dokumentus reikia nepamiršti parašyti kuo įtaigesnį motyvacinį laišką.

Rugpjūčio pradžioje vyko seminaras, kuriame viskas buvo paaiškinta išsamiau. Be to studentai visada gali kreiptis

Paskaitose daugiau praktikos 

Susitvarkius visus dokumentus, teliko pradėti mokytis. Algirdas turėjo penkis dalykus, tad per savaitę paskaitos truko 13 valandų, nors viena paskaita vyko internetu.

„Krūvis, manau, visai normalus. Jeigu viską padarai laiku, tai nėra sunku ir lieka laisvo laiko. Jei reikia ruoštis kontroliniam darbui, tai tenka kelias valandas pasėdėti, o kartais tiesiog keletą minučių užtenka susidėti knygas. Mano paskaitos buvo labiau praktinės, nes, pavyzdžiui, istorijos nereikia mokytis datų ir panašiai. Reikia turėti supratimą apie tai, kas kalbama. Tad, manau, kad čia reikia daugiau supratimo, o ne „iškalimo“.

Paskaitos vyko klasėse maždaug po 40 žmonių: „Grupiokų kaip ir neturėjau, nes kiekvienoje paskaitoje susirenka skirtingi žmones. Bendrauti nėra labai sunku, tačiau kultūros skirtumas, aišku, yra ir ne taip paprasta kaip su lietuviais. Yra keletas bendraklasių, su kuriais tenka pabendrauti. Čia krikštynų kaip ir nėra, tačiau yra klubai, kurie organizuoja visokius vakarėlius ir susitikimus.“

Būsto nuomai galima užsidirbti koledže

Algirdo koledžas bendrabučių neturi, tad būstą reikėjo susirasti pačiam. Tačiau koledžas padeda tai padaryti. Pragyvenimas, deja, yra gana brangus.

„Jeigu nuomojiesi butą su kitais žmonėmis, tai 1000 dolerių per mėnesį užtenka viskam. Aišku, priklauso nuo to, kur nori ir kaip nori gyventi. O darbą susirasti taip pat nėra lengva, bet įmanoma.“

Užsienio studentams galima dirbti tik koledže. Algirdas būtent ten ir dirbo bei teigė, kad darbas nebuvo sunkus.

Ir mokslui, ir pramogoms laiko užtenka

Kiek turėsi laisvo laiko priklauso nuo to, kaip susidarai tvarkaraštį. Be mokslų vaikinas turėjo užtektinai veiklos: dirbo, sportavo, žaidžė krepšinį, žiūrėjo filmus, susitikdavo su draugais.

Algirdas turėjo paskaitų ir savaitgaliais, bet į vykstančius renginius, koncertus ar paplūdimį vis tiek suspėdavo: „Būnant čia negali niekur neiti ir praleisti tokią progą“.

Daugiausia laiko Algirdas praleisdavo su lietuviais, kurių čia išties nemažai. „O ar lengva susirasti draugų priklauso nuo to, kaip supranti sąvoką „draugas“, nes šiaip žmonės gana lengvai bendrauja. Pažįstamų galima greitai ir nemažai susirasti, bet vis tiek reikia priprasti prie amerikietiškos kultūros“, – pastebi vaikinas.

JAV – šalis, kurioje yra didelių perspektyvų

Vaikinui šiek tiek problemų sukėlė kalba, nes mokykloje niekas nemokė kalbos, kuria šnekama gatvėje. Bet paskaitose problemų nekilo, nes dėstytojai, anot Algirdo, kalba tikrai aiškiai.

Priprasti prie naujos kultūros ir į ją įsilieti nebuvo taip lengva. Skirtumai tarp kultūrų mažėjo lėtai, nors vaikinas stengėsi sekti naujienas, viską aptarti su draugais.

Savo pasakojimą Algirdas pabaigia teigdamas, kad studijuoti Jungtinėse Amerikos Valstijose verta, čia yra neblogų perspektyvų, galima pamatyti kitokią kultūrą, daugiau besišypsančių žmonių, o besiruošiantiems studijuoti pataria gerai pagalvoti, ko jie nori.