Šio etapo metu daugiausia moksleivių gavo kvietimus studijuoti Kūrybinių industrijų studijų programoje – 14 ir – Programų inžinerijos, į kurią gavo kvietimus 11 būsimųjų studentų.

Po pagrindinio priėmimo daugiausiai studijų sutarčių pasirašyta: Multimedijų ir kompiuterinio dizaino programoje – 124, Kūrybinių industrijų - 101 ir Programų inžinerijos studijų programoje – 93 sutartys. 

Pirmojo etapo metu VILNIUS TECH pakvietė studijuoti 1453 moksleivius – tai yra beveik 11,34 proc. daugiau negu pernai. Jau sudarytos 1286 sutartys. 

Naujasis VILNIUS TECH fakultetas – Lietuvos jūrų akademija – pirmame etape į vykdomas 5 studijų programas pakvietė studijuoti 104 moksleivius. Nors iš viso pakviestųjų studijuoti šiais metais buvo 18 procentų mažiau nei pernai, tačiau į valstybės finansuojamas studijų vietas pakviesta 70 moksleivių, tai yra 62 procentais daugiau nei pernai. Sudarytos 86 studijų sutartys. Daugiausia moksleivių pasirinko studijuoti Jūrų laivavedybą – 36. Papildomo priėmimo metu pakviesti 56 moksleiviai, iš jų –  21 į valstybės finansuojamas studijų vietas. Daugiausia pakviesta studijuoti Jūrų laivavedybą – 16, bei Uosto ir laivybos valdymą – 15 būsimųjų studentų. 

VILNIUS TECH Stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro direktorė dr. Justė Rožėnė pastebi, kad užsieniečiai drąsiau rinkosi programas, kurių rengiamų specialistų poreikį diktuoja darbo rinka. To priežastys gali būti kultūriniai ir vyraujančių įsitikinimų skirtumai. Lietuvos stojantieji, turėdami galimybę gauti finansavimą, vis tik buvo labiau linkę rinktis programas, kurios jiems patinka, domina, nors keletą metų iš eilės tos srities specialistų rengimo finansavimas mažinamas, taip signalizuojant jų perteklių rinkoje.

Nors pastaruosius keletą metų susidomėjimas inžinerijos kryptimi didėjo, tačiau rinkai to nepakanka, o vyraujantys stereotipai verčia stojančiuosius abejoti savo gebėjimas išsilaikyti inžinerijos ar matematikos, technologijų mokslų kryptyse.

„Moksleiviams patariu siekti kuo geresnių (ne tiesiog tenkinti minimalius reikalavimus) rezultatų, vis pasidomint stojimo metų tvarkomis ir atidžiai stebint pasikeitimus, o jau renkantis studijas tikrai verta ieškoti tokios studijų programos, kuri ne tik domins, bet ir kels iššūkių, o jau studijuojant bus sukurtos galimybės sukaupti papildomų kompetencijų ir patirčių“, – sako dr. Justė Rožėnė.

Pagrindinio  priėmimo etapo metu mažesnis stojančiųjų kiekis pakviestas studijuoti šiose studijų programose: Verslo logistika, Tvarumo technologijos,Taikomasis dirbtinis intelektas, Transporto inžinerinė ekonomika ir logistika. 

Laukia II papildomo priėmimo etapas

Nuo rugpjūčio 19 d. iki 22 d. 15 val. vyks papildomo priėmimo antrasis etapas, kurio metu stojantieji galės teikti prašymus į laisvas studijų vietas. Kvietimai studijuoti bus išsiųsti rugpjūčio 26 d. Sutarčių sudarymas vyks nuo rugpjūčio 26 d. 15 val. iki 28 d. 16 val.

Ieškantys „paskutinės minutės pasiūlymų“ kviečiami atkreipti dėmesį į šias studijų programas: Aplinkos technologijos, Bioinžinerija, Dirbtinio intelekto sistemos, Duomenų analizės technologijos, Finansų inžinerija, Mechatronika ir robotika (dieninė), Taikomasis dirbtinis intelektas, Transporto inžinerinė ekonomika ir logistika, Tvarumo technologijos, Informacinės technologijos, Kompiuterių inžinerija, Medicinos inžinerija, Verslo vadyba.

Prašymai stoti papildomo priėmimo antrojo etapo metu teikiami www.lamabpo.lt sistemoje.