„Pradedantys karjerą jaunuoliai įprastai turi neišsemiamą energiją ir daug motyvacijos, o visa tai sukuria palankią terpę specialistui augti, o įmonei auginti potencialą. Be abejonės, studijos pasitarnauja kopiant karjeros laiptais ir visai nesvarbu, ar pagrindinius darbo principus universitete pasisemsi anksti, prieš įsidarbinant, ar jau dirbant“, – teigia įmonės „TeleSoftas“ CTO ir Kauno technologijos universiteto magistras Nerijus Eimanavičius.
Karjeros pradžia dar studijų metais
N. Eimanavičius Kauno technologijos universitete Informatikos fakultete (KTU IF) baigė Programų sistemų magistrantūros studijas. Dirbant įmonėje „TeleSoftas“, susidūrus su nesklandumais ar ieškant kūrybingų sprendimų tikslams pasiekti, jam praverčia problemų sprendimo ir analitiniai įgūdžiai.
„Čia reikalingas tiek stiprus technologinis pagrindas, gebėjimas kūrybiškai žvelgti į užduotis, tačiau nepamiršti – strategiškai planuoti ir vykdyti, suprasti verslą ir finansus, saugumą, privatumą. Taip pat šie specialistai turi suprasti inžinierių iššūkius ir pagal tai priimti sprendimus, nešančius naudą ir organizacijai, ir užsakovams“, – atkreipia dėmesį jis.
Dalį šių įgūdžių N. Eimanavičius išlavino universitete, kuris taip pat paklojo technologinius pagrindus programavime, padėjo geriau suprasti duomenų struktūras ir algoritmus. Tęsdamas studijas magistrantūroje, jis geriau įvaldė strateginio mąstymo ir lyderystės kompetencijas.
„Karjerą įmonėje „TeleSoftas“ pradėjau dar studijuodamas. Derinti mokslus ir darbą – iššūkis ir nors įmonė suteikė lanksčias darbo valandas, jas tinkamai panaudoti turėjau aš pats. Ši patirtis išmokė nusistatyti prioritetus ir susikaupti, laiko rasdavau net aktyviam laisvalaikiui“, – prisiminimais apie studijas dalijasi KTU magistras.
Darbuotojo studijos – abipusė nauda
Studijų ir darbo derinimas jaunuoliams neretai reikalauja papildomų pastangų, tačiau N. Eimanavičius įsitikinęs, kad įmonė turėtų suteikti darbuotojui galimybes mokytis, nes studijos – abiem pusėms naudinga investicija.
„Studijos atneša naudos tiek projektams, tiek pačiam darbuotojui suteikia papildomą mokymosi platformą, todėl įmonėje sudarome lankstų darbo grafiką, kad specialistas jį galėtų derinti su studijomis. Būtent tokios politikos ir vertybių laikomės „TeleSofte“ – nesekame, kada mūsų darbuotojai pradeda ir baigia darbą, tad jie patys pasirenka, kaip dėliotis savo darbo valandas“, – sako įmonės CTO.
Taip pat darbuotojų patogumui įmonėje „TeleSoftas“ suteikiamos galimybės dirbti iš bet kur, todėl nereikia keliauti iš vienos lokacijos į kitą, o tai sutaupo nemažai laiko.
„Žiūrime į magistrantūros studijas ir jų suteikiamas žinias kaip dar vieną mokymosi kelią, kuris suteikia specialistams naujų perspektyvų ir platesnį mąstymą. Neretai šias studijas pabaigę specialistai geba tikrai gerai spręsti problemas ir ieškoti unikalesnių sprendimų“, – studijų naudą pabrėžia N. Eimanavičius.
Pats pradėjęs karjerą „TeleSofte“ ir pajutęs, ką reiškia derinti darbą su studijomis, šiandien jis įsitikinęs, kad tobulėjimą įmonėje sustabdyti gali tik patys specialistai, nes mokymams įmonė skiria itin didelį dėmesį.
„Pastebiu, kad dažnai inžinieriai susitelkia tik į faktinį kodo eilučių rašymą ar naujas, populiarias technologijas, su kuriomis dirba prie projekto, ir pamiršta kitus įrankius, kurie jiems suteiktų platesnes augimo perspektyvas. Man didžiausią įtaką karjerai padarė per mokymuisi skirtą laiką atrastos idėjos. Iššūkiai, patirti studijuojant, suteikia puikią progą išbandyti save ar praturtinti žinių bagažą“, – teigia įmonės „TeleSoftas“ CTO.