Vilniaus kooperacijos kolegijos Informacinių sistemų diegimo ir priežiūros studijų programa sulaukia nemažo stojančiųjų susidomėjimo. Atkreiptinas dėmesys, kad stojant į šią studijų programą, galima gauti valstybės finansavimą. Ir tai yra pirmoji studijų programa Lietuvoje, pagal kurią rengiami specialistai, gerai išmanantys šiuolaikines informacines sistemas ir programas, skirtas verslui. Baigusieji šias studijas mokės diegti, prižiūrėti darbo užmokesčio, buhalterines, personalo ir ryšių su klientais programas ir galės dirbti diegėjais, konsultantais. „Daug kas galvoja, kad kolegija tiesiog ruošia programuotojus. Tačiau šie specialistai nekurs pačių programų. Jie turės programavimo, įmonės veiklos, marketingo, bendravimo su klientais žinių ir įgūdžių – žodžiu, jie bus ta neretai trūkstama grandis tarp programuotojo ir pirkėjo“, – sakė R. Pusvaškis.

 

Mindaugas Mikulėnas, IT sprendimų kompanijos „Insoft“ direktorius, įmonė kuria ir diegia individualias informacines sistemas.

Pripažįstant tai, kad Lietuvoje labai trūksta IT specialistų, reikėtų akcentuoti, kad ypač nedidelėms įmonėms masiškai stinga darbuotojų, kurie turėtų vadybininko gebėjimų ir gerą kompiuterinį išprusimą. Dabar yra sukurta daugybė nemokamų ar nebrangių IT produktų, kurie būtų labai naudingi įmonei, bet apie kurių egzistavimą dažnas įmonės vadovas gali ir nežinoti. Tai dokumentų tvarkyklės, klientų valdymo ir apskaitos sprendimai, įvairios aplikacijos naudotinos verslui.

 

Turiu pavyzdį, kai vadybininkas, pats savarankiškai domėdamasis kompiuterija, yra padaręs daug savo firmai naudingų dalykų: perkėlė į „debesį“ įmonės dokumentus, apskaitą, sąskaitas, važtaraščius, naudoja elektroninį parašą. Dabar labai lengva su tiekėjais, klientais apsikeisti duomenimis, reikiamais dokumentais, nereikia jų siuntinėti, vežioti. Visa tai sutaupo įmonei daug pinigų. Manau, kad vadybininkų ar viešojo sektoriaus specialistų, turinčių kompiuterinį raštingumą rengimas aukštojoje mokykloje yra labai reikalingas, sveikintinas ir perspektyvus.

 

Julius Zabolevičius, Vilniaus kooperacijos kolegijos studijų programos „Informacinių sistemų diegimas ir priežiūra“  studentas, dirbęs įmonėje „Kietmedis“.

Bet kuri sudėtingesnė IT sistema prasideda nuo žmogaus ar įmonės gyvenime vykstančių procesų modeliavimo. Tačiau čia ir slypi problema: norint sėkmingai sumodeliuoti kad ir mažos įmonės mastu vykstančius procesus reikia pirmiausiai juos labai gerai suprasti. O ką tik studijas baigę jauni IT specialistai ne visada supranta verslo procesus, nes daugumoje studijų programų didžiausias dėmesys yra skiriamas išskirtinai techniniams dalykams.

Tačiau egzistuoja ir atvirkštinė problema, kuomet žmonės iš verslo ar valstybinių institucijų nesugeba aiškiai išdėstyti kokios būtent sistemos jiems reikia, arba tiesiog jų keliami reikalavimai yra tiesiog neįgyvendinami. Todėl ir trūksta žmonių puikiai išmanančių abi sritis ir sugebančių padėti jas integruoti.

 

Man teko dirbti medienos apdirbimo įmonėje „Kietmedis“ ir ten akivaizdžiai mačiau tas problemas ir pajutau tam tikrų gebėjimų trūkumą. Todėl nusprendžiau tapti verslo procesų bei informacinių sistemų ekspertu ir pradėjau studijuoti pagal studijų programą „Informacinių sistemų diegimą ir priežiūrą“ Vilniaus kooperacijos kolegijoje.