Kauno rotušės aikštėje žemėlapis  pradėtas  montuoti jau nuo gegužės 6 dienos ryto  –  grupė studentų ir dėstytojų pastatė iš medienos sukaltą  karkasą,  šis pripildytas žemių. Studentai, dėstytojai, kolegijos darbuotojai į paruoštą pagrindą pasodino  įspūdingą kiekį gėlių – apie 4000 vienetų našlaičių. Įrengimo darbams vadovavo dėstytojai Daiva Klimavičienė ir Donatas Klimavičius.

Kauno kolegijos Kauno kolegijos Technologijų ir kraštotvarkos fakultete žemėlapio projektas buvo rengiamas apie porą mėnesių. Geodezijos  katedros specialistai atliko matavimus ir parengė tikslų kartografinį brėžinį, o Agroverslų technologijų katedra projektavo apželdinimo sprendimus. Pramoninių technologijų ir dizaino katedra  turėjo išspręsti, kaip sumontuoti pagrindą, kuris  išlaikytų 5 tonas durpių, tačiau nepažeistų Kauno senamiesčio grindinio. 

Europos valstybėmis išmargintas žemėlapis  visuomenei  pristatytas gegužės 7 d., trečiadienio popietę, tiesiai iš Kauno rotušės balkono. Pristatymo renginį vedė Kauno ceremonmeisteris  Kęstutis Ignatavičius. Sveikinimo žodį tarė Lietuvos Nepriklausomybės atstatymo Akto signatarė, Europos Parlamento narė dr. Laima Andrikienė, Kauno kolegijos direktoriaus pavaduotojas komunikacijai Antanas Vaidelys, Kauno senamiesčio draugijos vadovė Aistė Grybauskienė. Vėsoko oro nepabūgusiems ir į aikštę atėjusiems žiūrovams koncertavo Kauno kolegijos tautinių šokių kolektyvas.

Unikalaus žemėlapio projekto idėja sudomino eilę organizacijų, kurios sutiko padėti įgyvendinti projektą. Kauno kolegija už pagalbą nuoširdžiai dėkoja renginio rėmėjams: Kauno senamiesčio draugijai, Lietuvos matininkų asociacijai, reklamos paslaugų teikėjai „Picoline“, įmonei „Hnit Baltic“, Lietuvos kartografų draugijai, Kauno statybininkų rengimo centrui.