Kinologijos specialistai tarptautiniame seminare Vilniuje semiasi žinių apie pagrindinius tarnybinių šunų panaudojimo veiksmus pagal Europos Sąjungos ekspertų parengtus standartus.

Visą šią savaitę Vilniuje vyksta kinologinės veiklos specialistų seminaras „Europos Sąjungos pasienio pagalbos būrių kinologų mokymas“. Šiuos mokymus organizuoja Pasieniečių mokykla ir Operatyvaus bendradarbiavimo prie Europos Sąjungos išorės sienų valdymo agentūra (FRONTEX). Seminare dalyvauja 37 kinologijos specialistai iš Lietuvos, Austrijos, Bulgarijos, Kroatijos, Norvegijos, Latvijos, Estijos, Gruzijos, Graikijos, Vengrijos, Vokietijos, Maltos, Moldovos, Italijos, Ispanijos, Turkijos, Slovakijos, Portugalijos, Suomijos, Čekijos, Švedijos, Šveicarijos, Rumunijos ir Belgijos. Praktinius mokymus veda sertifikuoti instruktoriai.

Pagrindinis reikalavimas Europos Sąjungos pasienio pagalbos būrių kinologams – vieningų ir aprobuotų standartų naudojant tarnybinius šunis laikymasis. Tai aktualu kalbant apie apsauginius šunis, t. y. sienos pažeidėjų sulaikymui ir apsaugai rengiamiems šunims. Ypatingai svarbu tokiose situacijose yra užtikrinti žmogaus teisių standartų laikymąsi, todėl kiekvienas operacijose dalyvaujantis kinologas ir jo šuo turi atitikti konkrečius reikalavimus ir įgyti tam tikrą kvalifikaciją.  

Daugiausia laiko seminaro instruktoriai mokys dalyvius šunų dresavimo metodikos, pėdsakų aptikimo ir sekimo metodikos.
Seminaro pabaigoje kiekvienas dalyvis ir jo šuo bus įvertinti, bus suteikta tam tikra kvalifikacija siekiant toliau sekti jų progresą.

FRONTEX ir Pasieniečių mokykla jau ketvirtus metus organizuoja kinologijos seminarus Lietuvoje.