Pasibaigė III-iasis pagarbos žuvusiems pasieniečiams pėsčiųjų žygis „Pasieniečių keliais“. Šeštadienį Pasieniečių mokykloje ir Medininkų apylinkėse vyko III-iasis pagarbos žuvusiems pasieniečiams pėsčiųjų žygis „Pasieniečių keliais“. Prie starto linijos startavo apie 650 žygeivių iš Lietuvos ir užsienio. Dalyvių gretas sudarė  pasieniečiai, Pasieniečių mokyklos kursantai, Jaunojo pasieniečio būrelio nariai, kariai, policininkai, ugniagesiai gelbėtojai, įvairių įstaigų ir organizacijų, asociacijų atstovai bei kiti svečiai. Žygeivių tarpe netrūko nei žmonių nei jų keturkojų augintinių.

 

Žygio dalyviai išbandė savo jėgas ir ištvermę pasirinkdami skirtingas trasas. Asfaltuotais keliais, žvyrkeliais, lauko bei miško keliukais žygeiviai įveikė 14 km, 21 km arba 35 km atstumą. Visi žygio dalyviai, sėkmingai įveikę pasirinktą žygio maršrutą, buvo apdovanoti  diplomais ir žygio medaliais, pavaišinti pasienietiška koše.

 

Šio, jau tradiciniu tapusio, žygio tikslas – atminti ir pagerbti Laisvės gynimo ir didžiąsias netektis, pirmosios 1940-ųjų metų sovietinės invazijos į Lietuvą aukos, žuvusio pasienio policijos Alytaus baro Ūtos pasienio sargybos viršininko Aleksandro Barausko 74-ąsias ir kitų pasieniečių žūties metines bei įamžinti istorinių įvykių pasienyje tęstinumą.

 

Žygis buvo nekomercinio pobūdžio visuomeninis renginys, todėl dalyvauti jame galėjo kiekvienas panorėjęs. Džiugu, kad susidomėjimas šiuo žygiu auga, jame dalyvauja vis daugiau jaunimo ir svečių iš užsienio. Šį žygį organizavo Pasieniečių mokykla, Pėsčiųjų žygių asociacija ir Viešoji įstaiga „RCE“.