Sveikindamas būsimuosius studentus, MIDF dekanas Andrius Vilkauskas džiaugėsi išaugusiu susidomėjimu tikslinio finansavimo studijomis ir linkėjo sėkmės pokalbiuose su įmonių atstovais, tikėdamasis su dauguma atvykusiųjų susitikti rugsėjį prasidėsiančiuose naujuose mokslo metuose.

 

„Esu tikras, jog tikslinio finansavimo vietos fakultete suteiks naujas galimybes studentams įgyti ne tik norimą specialybę, tačiau ir lengviau užkopti ant pirmojo karjeros laiptelio“, – sakė A. Vilkauskas.

 

Pasirinkusieji tiksliniu būdu finansuojamas studijas sakė, jog juos suviliojo nemokamų pirmosios pakopos studijų galimybė ir garantuota darbo vieta baigus studijas.

 

Pirmasis tikslinio studijų finansavimo trišalę sutartį su Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos abiturientu Jokūbu Raguliu pasirašė bendrovės „Enerstena“ Personalo ir bendrųjų reikalų departamento direktorius Valdemaras Beržinskas. „Būtent personalas yra pagrindinė inovatyvios augančios įmonės varomoji jėga“, – pabrėžė V. Beržinskas.

 

Viena didžiausių energetikos įmonių „Enerstena“ projektuoja ir gamina biokuro katilus, kondensacinius ekonomaizerius, pakuras ir kitą technologinę biokuro katilinių įrangą.

 

Šilumos energetiką ir technologijas pasirinkęs J. Ragulis tikino, kad jam nebuvo sunku nei apsispręsti ką studijuoti, nei įsipareigoti baigti bakalauro studijas ir vėliau trejus metus dirbti įmonėje.

 

"Vertindamas energetikos sektoriaus perspektyvas, nesunkiai apsisprendžiau dėl studijų, nes jos yra labai perspektyvios. Prieš pasirašydamas sutartį, jau buvau apsilankęs įmonėje, susipažinau su jos veikla, vadovais. Nebuvo baisus prisiminti įsipareigojimų, nes geriau iš karto žinoti kas tavęs laukia ateityje, nesukti galvos ką veikti baigus studijas“,  svarstė būsimas energetikos specialistas.

 

Valstybės tikslinis studijų finansavimas skiriamas konkrečioms studijų programoms, atsižvelgiant į trūkstamų specialistų poreikį. KTU MIDF buvo suteikta galimybė aplikuoti į šias studijų programas: Aprangos mados inžinerija, Tekstilės inžinerija, Medienos inžinerija ir technologijos, Branduolinė energetika, Šilumos energetika ir technologijos.

 

Bendrąjį priėmimą vykdo Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO). LAMA BPO informacinėje sistemoje stojantieji galėjo pateikti atskirą prašymą užimti tiksliniu būdu finansuojamą studijų vietą.

 

Daugiau renginio nuotraukų rasite ČIA.