Reditos Tumėnaitės karjeros galėtų pavydėti bet kuris mados kūrėjas. Vos tik baigusi tekstilės studijas Vilniaus dailes akademijos Kauno dailės institute, su savo kolekcija „Bučkis“ ji laimėjo pagrindinį prizą tarptautiniame avangardinės mados festivalyje Rygoje.

Šiame festivalyje Redita taip pat buvo apdovanota galimybe nemokamai studijuoti ESMOD privačioje mados mokykloje, kurioje mokslas tuomet kainavo 55 tūkstančius Prancūzijos frankų (44 tūkstančius litų) per metus. (Beje, šią mokyklą ji vėliau baigė su pagyrimu!).

Pagrindinio prizo savininkei taip pat buvo dovanota proga sužinoti nuostabių aukštojo meno siuvinėjimo paslapčių „Lesage“ mokykloje, kurioje atliekami turtingiausių dizainerių ir firmų ("Chanel", "C.Dior", "Givenchy", "Y.Saint Laurent" ir kt.) užsakymai.

Tačiau  svarbiausiai – jaunosios dizainerės talentą pastebėjo ir įvertino  tuomet komisijai vadovavęs avangardinės mados karalius Paco Rabanne, kuris pakvietė Reditą stažuotis savo mados namuose!

Šiandien Paryžiuje gyvenanti kaunietė vis labiau pastebima mados pasaulyje kaip itin originalių drabužių vaikams kūrėja. Sakoma, kad jos kurti drabužėliai tokie žavingi, jog prancūzai juos pamatę  užsimanantys gimdyti vaikus! Paryžiuje dizainerė turi savo rūbų firmą „Redita Paris“ ir dėsto modeliavimą Montro siuvimo licėjuje. Redita taip pat puikiai iliustruoja knygas.

Nepraleiskite progos susitikti su šia talentinga ir garsia kūrėja!

Susitikimas vyks rugpjūčio 18 d. (pirmadienį) 13 val. Šv. Ignaco Lojolos kolegijos Medijų centre (J. Jablonsko g. 2).

Asmeninio archyvo nuotr. Redita Tumėnaitė