Lietuvai, kaip ES narei, turinčiai gilias krikščionybės tradicijas tai labai svarbu. Šį seminarą, skirtą Lietuvos narystės ES dešimtmečiui, organizavo Kolpingo kolegija ir Užsienio reikalų ministerija. Tai jau ne pirmasis renginys, kurį Kolpingo kolegija kartu su Užsienio reikalų ministerija rengia ES tematika. Ankstesnis projektas „Mes ES taryba“ taip pat susilaukė sėkmės jaunimo tarpe.

Į gruodžio 5-6 d., Troškūnuose, Anykščių raj. vykusį seminarą „Krikščionybės, demokratijos ir rinkos ekonomikos sąsajos: Lietuvos narystės ES dešimtmečio trajektorijos“ susirinko apie  50 jaunų žmonių, neabejingų savo ir kitų ateičiai, turinčių minčių ir idėjų, bei mėgstančių diskutuoti ir dalintis mintimis. Studentai, moksleiviai ir Kolpingo bendruomenės nariai dvi dienas klausėsi pranešimų, dalinosi įžvalgomis ir  pateikė pasiūlymų Europos vystymosi gairėms.

Seminare įžanginį žodį apie krikščionybę Europos istorijoje skaitė Lietuvos Kolpingo draugijos valdybos pirmininkas, kanauninkas Saulius Filipavičius. Pirmasis pranešėjas - Kauno arkivyskupijos vyskupas augziliaras Kęstutis Kėvalas, pateikė daug įdomių įžvalgų apie ekonomikos istoriją, dabartį ir tikslus pagal popiežiaus laiškus centesimus annus. Ilgametis Kolping Academie Ingolstadt (Vokietija) vadovas, Raimund Egger,  skaitė pranešimą „Įžvalgos apie Europos Sąjungą: vakar, šiandien, rytoj“.  Svečias iš Nyderlandų, Stichting Communicantes fondo, komunikacijos ir projektų vadovas, Franciscus Hoppenbrouwers, savo pranešime nagrinėjo, kokios ekonominės ideologijos reikia ES – socialiai orientuotos ar laisvos. Taip pat pranešėjas pasidalino gerąja socialinio aprūpinimo sistemos praktika Nyderlanduose.

Paskutinysis pirmąją seminaro dieną pranešimą pristatė Tarptautinės Kolpingo draugijos generalinis sekretorius, dr. Markus Demele. Jis pasidalino įžvalgomis apie krikščionybės ir Europos integraciją. Vėliau pranešėjai ir dalyviai aktyviai diskutavo apskritojo stalo diskusijoje,- „Kokios Lietuvos ir kokios Europos norime po 20 m.?“

Po vakarienės seminaro dalyviai galėjo rinktis ar žiūrėti dokumentinius filmus eurointegracijos temomis ar žaisti protmūšį. Protmūšį laimėjo jauniausi dalyviai iš Anykščių Jono Biliūno gimnazijos.

Šeštadienį Goce Peroski iš tarptautinio švietimo instituto CIVIC, skaitė pranešimą „ES vs Nacionalinės valstybės: ateities ar praeities priešstata?“. Vėliau dalyviai pasiskirstė į darbo grupes, kuriose diskutavo seminaro tema, bei pateikė pasiūlymų Europos vystymosi gairėms. Seminaras baigėsi vystymosi gairių derinimu tarp grupių ir jų pristatymu plenarinėje sesijoje.

Daugiau nuotraukų iš seminaro: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152469974540785.1073741873.278322105784&type=1