Pirmą kartą rengiamas nemokamas festivalis „KTU Kultūra“ vyks balandžio 15 d., trečiadienį, nuo 11 val. Kauno technologijos universiteto (KTU) Kultūros centre (Laisvės al. 13). Renginio programą rasite:http://goo.gl/q2KGhc.

Neseniai 65-ąjį gimtadienį atšventusio vienintelio tokio Lietuvoje studentiško tautinio meno ansamblio „Nemunas“ nariai akademinei bendruomenei ir kauniečiams atskleis plačias liaudiškų instrumentų galimybes, supažindins su jų skambesiu ir grojimo technika.

„Atėję į paskaitą „65 liaudiškų instrumentų atspalviai“ įsitikins, kaip puikiai skamba kanklėmis atliekami nemirtingi klasikinės muzikos kūriniai, išgirs birbyne sugrotas puikiai žinomų populiariosios muzikos dainų melodijas“, – sako KTU ansamblio „Nemunas“ nariai.

Susirinkusieji ne tik susipažins su liaudiškais instrumentais, tačiau ir dalyvaus diskusijoje apie liaudies meno reikšmę ir jo poreikį, vaidmenį šiuolaikinėje visuomenėje, liaudies meno puoselėjimą.

Nuo ryto iki vakaro truksiančio festivalio „KTU Kultūra“ dalyvių laukia ir daug kitų įdomybių: mobilografijos paroda, šokių pamokos, gatvės menas, paskaitos, koncertai, darbas garso įrašų studijoje, fotosesija „Per žuvies akį“. Daugiau informacijos apie renginį www.facebook.com/KTUKulturoscentras.

„Festivalis „KTU Kultūra“ svarbus kaip pilietinė iniciatyva, vienijanti kultūrai neabejingus žmones. Smagu, kad jis leidžia tiek studentams, tiek dėstytojams, visuomenei prisiliesti prie kultūros įvairovės – nuo paveldo išsaugojimo  iki šiuolaikinio meno idėjų generavimo, tiesiogiai dalyvauti renginiuose, kurti pozityvų dialogą tarp skirtingų kartų.

Svarbu, kad yra pristatoma technologijų ir kūrybos sintezė. Būtų puiku, jog studentų iniciatyva gimstantis kūrybiškumas išaugtų į kūrybines industrijas, kurios ateityje  įtvirtintų šį reiškinį kaip vieną svarbiausių šalies ekonomikos variklių“, – sako festivalio globėjas kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Pasidžiaugęs, kad Pasaulinė kultūros diena kasmet sulaukia vis didesnio dėmesio, Š. Birutis apgailestauja, kad net ir XXI amžiuje pasaulis vis dar praranda kultūros paveldo objektus, naikinamas UNESCO saugomas pasaulio paveldas.

„Mums, lietuviams, itin svarbu išsaugoti savo tautos palikimą ateities kartoms – ne tik kaip nacionalinio tapatumo ženklą, bet ir kaip liudijimą, jog esame europinės civilizacijos dalis, kuri kartu su kitomis tautomis kūrė pasaulį, kuriame gyvename šiandien – turime jį saugoti, o, esant būtinybei, ir ginti“, – pabrėžia kultūros ministras.

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų ir istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasaulio kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūrines vertybes.