Konferencijos metu susirinkusius moksleivius sveikino KU Studijų prorektorius prof. dr. K. Dučinskas, Pedagogikos fakulteto dekanas doc. dr. P. Žakaitis, Klaipėdos miesto savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorė A. Čėsnienė, Socialinės pedagogikos katedros vedėja prof. dr. I. Klanienė, o jos studentai moksleivius pralinksmino sukurtu „flash mob“ šokiu, pasirodė kolektyvas DIA. Pedagogikos fakulteto dekanas toleranciją dar kitaip vadino sugyvenamumu ir juokavo, kad būtų geriausia, jog tolerantiškumą galėtume paveldėti, o kol kas kiekvieną kartą su tuo reikia supažindinti. Visi moksleiviams linkėjo našios ir konferencijos, kuri juos priverstų susimąstyti.

Trumpą pranešimą apie toleranciją parengė aktorė, KU dėstytoja Virginija Kochanskytė, UNICEF geros valios ambasadorė, kuri pasidalino UNICEF misijos Tanzanijoje patirtimi. Moksleiviai iš Klaipėdos, Plungės, Kretingos, Pagėgių, Šilutės, Mažeikių ir Gargždų miestų visą dieną dirbo sekcijose, aptarė tolerancijos ir pagarbos, saugios aplinkos, mokyklos bendruomenės kultūros aspektus, bendražmogiškųjų vertybių raišką mokinių bendravimo kontekste. Iš viso pristatyti 35 moksleivių pranešimai.

Konferencijos pabaigoje apdovanoti moksliškiausi pranešimai, jauniausi ir vyriausi pranešėjai. Ši konferencija organizuojama jau antrus metus iš eilės, tikimasi, kad šis renginys taps gražia tradicija.