LR Ministras Pirmininkas pabrėžė, kad Klaipėdos universiteto laukia didžiuliai iššūkiai. Kuriant ateities ekonomiką, Lietuva privalo tapti šiuolaikine jūrine valstybe, todėl tikimasi, kad Klaipėdos universitetas taip pat dalyvaus šiame procese: „Klaipėdos universitetas turi prisidėti prie Lietuvos jūrinio sektoriaus konkurencingumo didinimo, plėsti paslaugas verslui – vystyti Jūrinį slėnį, išplėsti jūrinio mokslo ir studijų infrastruktūrą, konsoliduoti mokslo potencialą“, – teigė Vyriausybės vadovas A. Butkevičius. Savo ruožtu, Švietimo ir mokslo ministras D. Pavalkis, akcentavo Lietuvos universitetų stambinimo privalumus, nes būtent taip būtų įmanoma pritraukti didesnį verslininkų dėmesį.

Forumo atidarymo metu pranešėjai linkėjo darnios verslo ir mokslo sinergijos: „Šis forumas – tai dar vienas realus žingsnis įveikti kultūrinį atotrūkį tarp mokslo ir verslo,“ – teigė LR Prezidentės patarėja Saulė Mačiukaitė-Žvinienė. Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis antrino, kad akademinei bendruomenei metas atsisukti į verslą, o verslui atėjo laikas suvokti, kad be mokslo nebus technologinės pažangos, o kartu su jais išvien turėtų dirbti ir mūsų administracija – politikai. „Universitetams reikia jaunų mokslininkų, kurie sugebėtų pateikti naujų idėjų ir kartu su verslu sukurti parduodamą produktą.“ – teigė LPK prezidentas.

Ūkio ministras E. Gustas tikino, kad mokslas turi turėti idėjų, o verslas – sugebėti jas įgyvendinti, nebūti tik inovacijų vartotojais, bet ir jų kūrėjais. Ministras taip pat įvardino silpniausią mokslo ir verslo bendradarbiavimo grandį – eksperimentinę plėtrą: „Ir verslininkai ir mokslininkai turi įdėti nemažai pastangų, kad galėtume sėkmingai bendrauti ir bendradarbiauti“.

Forume aptarti esminiai šalies jūrinio mokslo, energetikos vystymosi, technologinės pažangos klausimai, verslo ir mokslo partnerystę skatinančios priemonės, pristatytos Jūros tyrimų atviros prieigos centro galimybės, 5 sėkmingi verslo ir mokslo bendradarbiavimo pavyzdžiai bei keletas stendinių pranešimų. Bendradarbiaujant su VĮ Klaipėdos valstybine jūrų uosto direkcija, jūrinio mokslo sprendimus uosto plėtrai pristatė Klaipėdos universiteto (KU) prorektorius dr. Saulius Gulbinskas. Jūrinę energetiką kartu su KU mokslininkais tiria įmonės AB „Vakarų laivų gamykla“ bei UAB „Renerga“, pranešimą apie „mėlynosios“ ekonomikos klasterį pristatė dr. Nerijus Blažauskas. Kartu su UAB „Geoterma“, geoterminių vandenų naudą pristatė Klaipėdos mokslo ir technologijų parko (KMTP) direktorė R. Stubrienė. SGD terminalo vertės didinimo verslo modelius sėkmingai analizuoja KMTP, KU ir AB „Klaipėdos nafta“ atstovai. Inovatyvius metodus naftos ir skalūninių dujų išteklių žvalgybai kartu su KU mokslininkais tiria įmonė UAB „Geobaltic“, pranešimą pristatė įmonės direktorius D. Michelevičius.

Viso renginio metu vyko inovacijų ir MTEP projektų paroda – pristatyta mobili oro taršos ir taršos iš laivų tyrimų laboratorija, naujos kartos 3D seismožvalgybinių tyrimų sistema, jūrinių technologinių ir mechatroninių sistemų tyrimai, robotika, povandeniniai archeologiniai tyrimai.