Diskusiją pradėjo Kolegijos direktorius doc. dr. Vaidotas Viliūnas apžvelgdamas kaip kolegija gyvena šiandien ir kokios yra ateities perspektyvos. 2014-2015 mokslo metais kolegijoje studijuoja beveik 1000 studentų, užsiėmimus veda 120 dėstytojų. „Pastarosios tendencijos sako, jog didelis studijų programų skaičius dar negarantuoja studentų antplūdžio, taigi reikia stiprinti tas programas kurias turime.“ – sakė kolegijos direktorius doc. dr. Vaidotas Vilūnas. Diskusijos metu  paminėta, kad 60-65 % kolegiją baigusiųjų studentų įsidarbina. Lieka atviras klausimas: kokia veikla užsiima likusieji absolventai?

Kaip Kolegiją ateityje mato miesto valdžia? Kokios įžvalgos, perspektyvos? Marijampolės savivaldybės Administracijos direktorius S. Valančius pabrėžė, jog požiūris į kolegiją yra ir visada buvo tik teigiamas, o norint, jog sąlygos regioninėms kolegijoms pagerėtų, turėtų pasikeisti valstybinė politika.

Diskusijoje dalyvavęs Marijampolės laisvosios ekonominės zonos (LEZ) generalinis direktorius Simonas Petrulis, įvardino pagrindines sritis, kurių specialistai tikrai bus reikalingi įsikūrus LEZ‘ui, t.y. žemės ūkis, logistika, maisto pramonė, medienos gamyba, statyba. Vienas iš prioritetų gauti gerai apmokamą darbą gebėjimas komunikuoti keliomis kalbomis, pasinaudoti galimybėmis.

Regioninės plėtros departamento Marijampolės apskrities skyriaus vedėjas Evaldas Ulevičius pabrėžė, jog „Kolegija vis dar turi savo vietą po saule“. Jis taip pat akcentavo, jog svarbiausia yra parengti specialistą, kuris gebėtų prisitaikyti greitai besikeičiančioje aplinkoje.

Marijampolės teritorinės Darbo biržos direktorius Kęstutis Šnipas įvardino studijų programas, kurias baigę specialistai greičiausiai įsidarbina ir įsilieja į darbo rinką.

  • Informacinių sistemų technologijos
  • Automobilių ir traktorių techninis eksploatavimas
  • Buhalterinė apskaita
  • Viešasis maitinimas
  • Verslo anglų kalba (tačiau akcentuojama gebėjimas komunikuoti ir rusų kalba)
  • Socialinis darbas
  • Teisė

Darbo rinkos prognozes 2015-iems metams pristatė Marijampolės teritorinės Darbo biržos direktoriaus pavaduotoja Zita Naruševičienė. Ji teigė, jog remiantis atlikta darbdavių apklausa ir tyrimu galima teigti, kad nedarbas mažės, bus priimama daugiau darbuotojų, nei atleidžiama, o daugiausiai specialistų numatoma įdarbinti pramonės sektoriuje.

Kai kurių Apskritojo stalo diskusijoje dalyvavusių svečių mintys:

„Teisės specialistų visada reikia ir jie yra vertinami“ – Rimas Bradūnas, Kauno apygardos Marijampolės apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras.

„Svarbu, kad baigę studijas specialistai matytų savo ateitį kuriant verslus ir darbo vietas kitiems“ - Vygantas Dilys, Marijampolės sav. Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorius.

„Jeigu žmogus  vystosi kaip asmenybė, viską gali pasiekti. Svarbu noras tobulėti ir siekti geriausio. Kolegija turi formuoti laimingą žmogų“ – Juozupas Zimnickas, UAB „Juodeliai“ generalinis direktorius.

„Reikalinga specialybė – bendrosios praktikos slaugos specialistas“ Marijampolės ligoninės vyriausioji slaugos administratorė Rita Kepalavičienė.

„Lengviau dirbti yra su tais specialistais, kurių vertybiniai pamatai yra stipresni. Svarbu kūrybiškumas, veržlumas, motyvacija. Mokėjimas pasiimti, naudotis, rasti.“ – Harimantas Poškevičius, Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas.

Marijampolės kolegijos bendruomenės vardu Kolegijos direktorius doc. dr. Vaidotas Viliūnas dėkoja visiems dalyvavusiems ir tiki, jog tokių diskusijų dėka, komunikuojant galima sužinoti kiekvienos suinteresuotos pusės norus, lūkesčius, išgirsti patarimus ar pageidavimus. Tik žinodami vieni kitų interesus, galime kurti ir tobulėti!