Nuolat stebėti rinką bei vertinti įvykius, kurie gali nulemti finansinės erdvės pakitimus, pavyzdžiui, tokius kaip taifūnas Filipinuose, sekti statistinius duomenis, ekonomines ateities prognozes ir atlikti tendencijų apžvalgą, taip pat nuolat palaikyti ryšius tarp verslo partnerių ir jiems teikti ataskaitas, atlikti užsakytus tyrimus ir analizes – tai veiklos, už kurias atsakingas Šiaurės Amerikos regiono finansų analitikas „Western Union“ kompanijoje. Ekonomika, finansai, apskaita ir dokumentų valdymas – visada buvo šio pokalbio herojės domėjimosi sritys, o į profesinę mokyklą atviliojo noras įgauti kuo daugiau praktinių įgūdžių. Kaip padaryti tokį karjeros šuolį? Kokių asmeninių savybių reikia dirbant užimant finansų analitiko pareigas kompanijoje, kuri buvo pripažinta kaip viena geidžimiausių darboviečių? Apie visą tai kalbamės su Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro apskaitininko specialybės absolvente Ingrida Junevič.

 

  - Papasakokite, kaip klostėsi Jūsų karjera? Kokius mokslus be profesinio išsilavinimo baigėte?

 

  -  Pirmiausia 2008 m. įgijau apskaitininko-kasininko profesiją. Dar prieš baigiant profesinę mokyklą nusprendžiau tobulintis Vilniaus kolegijoje, kol galiausiai šiais metais rankose jau laikau ir Vilniaus universiteto ekonomikos magistro laipsnį verslo finansų srityje. Vis dėlto dabar labiausiai vertinu žinių bagažą, kurį man suteikė profesinės mokyklos bei kolegijos mokytojai, dėstytojai. Pastarieji man suteikė galimybę pagilinti praktinius įgūdžius, kuriuos pateisinau, dirbdama audito įmonėje. Vėliau savęs realizavimo alkis ir turimos žinios padėjo įsidarbinti „Western Union Processing Lithuania“, kurioje kelis metus dirbau buhaltere ir jau beveik metus užimu finansų analitikės pareigas.

 

 - Dėl kokių priežasčių apsisprendėte įgyti specialybę profesinėje mokykloje?

 

 -  Pirmiausia norėjosi ne sausos teorijos, o praktikos. Visi žino, kad pastarosios lyginant su aukštuoju mokslu - tikrai daugiau profesinėje mokykloje. Antroji priežastis, dėl kurios pasirinkau būtent Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centrą – itin teigiami atsiliepimai apie mokymo kokybę ir būtent kvalifikuotą profesijos mokytoją Olimpiadą Sinkevič. Tikrai nepasigailėjau savo pasirinkimu, kadangi gavau žinių, kurios tuo metu visiškai atitiko esamas verslo, rinkos, finansines sąlygas.

 

 - Dirbate išties atsakingą darbą. Kokių asmeninių ir profesinių savybių turi turėti žmogus užimantis Jūsų dabartines pareigas?

 

 - Žmogus turėtų būti atidūs detalėms, kantrus, atsakingas, nebijantis iššūkių, stiprios valios, reiklus, pasiaukojantis, žingeidus. Taip pat reikia nebijoti naujų idėjų, kurios kartais tampa iššūkiais.

 

 -  Paminėjote iššūkius. Su kokiais tenka susidurti?

 

    - Turiu daug motyvacijos ir man patinka mano darbas, todėl mažai ką priimu kaip iššūkį, kuriam trūktų valios, drąsos ar ryžto. Visus iššūkius pasitinku natūraliai, su užsidegimu užduotis atlikti atsakingai. Galbūt vienintelis iššūkis yra susijęs su laiko skirtumu... Kadangi dirbu su Šiaurės Amerika, laiko skirtumas tarp žemynų siekia 9 valandas, todėl kartais problemas spręsti tenka kur kas ilgiau negu įprasta. Dėl tos pačios priežasties tenka kartais pasilikti ilgiau darbe. Tačiau tai tik žmogaus, mylinčio savo darbą, lankstumo klausimas. Negaliu skųstis, nes darbindamasi visas šias sąlygas žinojau.

 

  -  Ne visi, ir ypač jauni žmonės, neabejoja dėl savo ateities pasirinkimų. Ko, Jūsų manymu, reikia norint sėkmingai save realizuoti?

 

 - Gyvenime įsitikinau – būtina turėti tikslą, realų, gerai įvertinus savo galimybes, o taip pat netingėti bei nuolatos ieškoti progų kaip kuo daugiau išmokti. Džiaugiuosi, kad išmėginau visas įmanomas švietimo įstaigas: profesinę mokykla, kolegiją bei universitetą. Ne vienas mokslas kitam netrukdė – tik papildė! Aš labai atkakliai siekiau to, ko noriu. Vienintelis patarimas – norėti, tikėti savo jėgomis ir veikti, kad tą savo norą išpildytum.

 

Daugiau sėkmės istorijų rasite čia>>>