Dalis minėtos laidos filmavimo vyko mokymo centro Mechatronikos dirbtuvėse, kur šiuolaikiniai mechatronikai mokomi valdyti kompiuterizuotas sistemas ir mechanizmus. Ten pat praėjusių metų rudenį mokslus pradėjo ir pirmojo Java programuorojų karta, suburta dėl unikalaus IT įmones vienijančios INFOBALT asociacijos, vienos didžiausių informacinių technologijų įmonės "EIS Group Lietuva" ir profesinio mokymo centro inicijuoto projekto INFOBALT IT AKDEMIJA. 

 

Vienos iš laidos herojų, Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro profesijos mokytojas Vaclavas Zelenkevičius ne tik pademonstravo moderniausią įrangą, bet ir apibūdino, kokius būsimus specialistus yra pajėgios parengti šiuolaikinės profesinės mokyklos (kalba taisyta): "Mūsų pagrindinis uždavinys - ruošti aukštos kvalifikacijos darbininkus. O šios kvalifikacijos specialistams svarbu gebėti aptarnauti techniką, ją eksploatuoti, tai yra atpažinti gedimą ir čia pat jį pašalinti, jog sistema ar mechanizmas toliau sklandžiai dirbtų." 

 

Šiame profesinio mokymo centre IT sektorius ir toliau sėkmingai plečiamas: INFOBALT IT AKADEMIJA ir šiemet kvies būsimus Java programuotojus mokytis ir atlikti praktiką didžiausiose Lietuvos IT įmonėse, o baigę 12 klasių jau gali riktis visiškai naujas vos vienerių metų trukmės Multimedijos paslaugų teikėjo bei Informacinių ir ryšių technologijų techniko specialybes. 

 

2015 m. gegužės 12 d. LRT laidos "Kam reikia...?" įrašą galite pamatyti LRT "Mediatekoje" šiuo adresu: http://www.lrt.lt/mediateka/laidos/K/2082/kam_reikia_