Daugelis svečiuose pabuvojusių mokyklų atstovų vienu balsu tvirtino, kad jaunam žmogui itin pravartu kuo anksčiau susipažinti su plačiu profesijų spektru. „Galimybė bent laikinai pabūti atitinkamos profesijos atstovu, gyvas realių profesinių situacijų patyrimas atlieka svarbų vaidmenį mokiniams planuojant karjerą. Toks norimos profesijos išbandymas ir patirti įspūdžiai neabejotinai padeda kur kas lengviau priimti sprendimus,“ – įsitikinusi Molėtų gimnazijos direktorės pavaduotoja Valerija Mateikienė. 
 
„Nors prieš ateidama į šią mokymo įstaigą buvau susidariusi gana skeptišką nuomonę apie profesines mokyklas, netrukus įsitikinau, kad erdvios patalpos, atnaujinti kabinetai, šviesūs koridoriai ir moderni technika - tai tik dalis viso, ką galima atrasti šioje mokykloje,“ – pasakoja Šv. Kristoforo gimnazijos mokinė Laima Plešnytė.
Mergina, prisimindama užsiėmimus, dalijasi įspūdžiais: „Pati asmeniškai turėjau progą patekti į metalo apdirbimo dirbtuves, kuriose stovėjo nauji ir, tikrąja to žodžio prasme, įspūdingi prietaisai. Su profesijos mokytojo pagalba patys pabandėme sukurti savo mažą meno kūrinį iš metalo. Dar dabar nedidelę, šachmatų  figūrėlę  primenančią dovaną laikau savo spintoje.“
 
Lietuvos karjeros specialistų asociacijos narė, karjeros konsultanatė Daiva Šilienė neabejoja panašių iniciatyvų nauda ir atkreipia dėmesį, jog privalu sistemingai dirbti su jaunimu, padėti jam atpažinti savo gabumus, įvardyti niekieno kito nepadiktuotus troškimus. „Juk dažnai jaunuolis renkasi profesiją, net nežinodamas nei kur, nei kaip, nei kas yra dirbama,“ – teigia specialistė. Jos manymu, tik tokiu būdu ateina suvokimas, kad realybė yra kitokia nei matoma ar įsivaizduojama ateities vizija. „Ir labai gerai, jei nors vienas iš dešimties, turėjęs galimybę pabandyti bent kelias profesijas, pasirinks tą, kuri arčiausiai širdies,“ – tvirtina D. Šilienė.
 
Patirtis parodė, kad visuomenei atviros profesinės mokyklos prisideda prie pozityvaus požiūrio į profesinį mokymą kūrimo, laužomi nusistovėję stereotipai, jaunimas lieka maloniai nustebintas. Bet dar svarbiau tai, jog kiekvienas iš pasinaudojusių proga išmėginti pasirinktą profesinę sritį sau atsakytų į klausimą, ar tikrai nori savo ateities perspektyvas sieti su konkrečia specialybe, pasitikrintų, ar iki šiol susikurtas išsvajotos profesijos vaizdinys atitinka lūkesčius.