Atšilus orams, vis daugiau studentų keliones autobusu keičia į keliones viena ekologiškiausių transporto priemonių – dviračiu. Vieniems jis – aktyvaus laisvalaikio dalis, kitiems – pagrindinė transporto priemonė, tretiems – būdas atsipūsti po mokslų ar darbų. Norint suteikti gyventojams patogesnes sąlygas laikyti savo dviračiams, KTU Bendrabučių grupė atnaujino jiems saugoti skirtas patalpas.

„Buvo nupirkti dviračių stovai ir kabliai ant kurių studentai galės pasikabinti dviračius. Patalpa  laikyti dviračiams suprojektuota taip, kad būtų išnaudotos visos laisvos vietos, todėl nuo šiol kiekvienas bendrabučio gyventojas gali patogiai pasiimti savo dviratį iš jam skirtos vietos, nekliudant kitų dviračių“, – sakė KTU Bendrabučių grupės vadovė Viktorija Rasickaitė.  

Studentai skatinami važinėti dviračiais

Darni raida, skatinanti atsakingą, aplinką tausojančią elgseną ir formuojanti ekologinę kultūrą, yra vienas iš KTU veiklos prioritetų. Universitetas vadovaujasi nuostata, kad naujos žinios ir technologijos turi tarnauti ne tik žmogaus, bet ir aplinkos gerovei. Studentai yra skatinami važinėti dviračiais, nes fizinis aktyvumas grūdina ir stiprina organizmą, kurį studentai nualina netinkamai maitindamiesi, daug besimokydami ir neleisdami sau gerai pailsėti. Minant dviračių pedalus taip pat ugdomas balanso pojūtis, koordinacija bei ištvermė.

Važiavimas dviračiu padeda žmonėms, kenčiantiems nuo streso, įtampos, nerimo. Buvimas gryname ore padeda organizmui geriau pasisavinti deguonį, atsikratoma blogų minčių, atsipalaiduojama. Įrodyta, kad streso hormonas, kurį gamina žmogaus organizmas, gali būti slopinamas fiziniu krūviu, todėl pasivažinėję dviračiu žmonės jaučiasi ne tik fiziškai energingesni, bet pagerėja ir emocinė savijauta.

Atnaujintos krepšinio aikštelės

Tuo tarpu krepšinio aikštelėse, esančiose Vydūno alėjoje, KTU Studentų miestelyje ir Pašilės gatvėje, buvo atnaujintos krepšinio lentos ir lankų tinkliukai, perpieštos aikštelės žymėjimo linijos, pastatyti suoliukai.

KTU bendrabučių gyventojų teigimu, judėjimo stoką jie kompensuoja žaisdami krepšinį, o atnaujintose aikštelėse tai daryti patogiau ir smagiau. Laisvalaikio leidimas lauke leidžia atsipalaiduoti, pakvėpuoti grynu oru, pailsėti nuo įtempto darbo paskaitų metu, didina bendrabučių gyventojų tarpusavio bendravimą ir stiprinti bendruomenės ryšį.