Aplinkos puoselėjimas ir jos grožis tampa visų ir kiekvieno reikme.Tam labai reikalingi patikimi ir kompetetingi aplinkotvarkos darbuotojai, išsprendžiantys visus su aplinkos grožiu susijusius klausimus. Jie klientui pageidaujant įrengs vandens nuvedimo, laistymo, lauko apšvietimo sistemas, takelius, vandens telkinius, parinks tinkamas medžiagas, suderins augalus, įrengs gėlynus, alpinariumus, poilsio zonas, vaikų žaidimo aikšteles, pasiūlys mažosios architektūros elementus. Aplinkotvarkos darbuotojas puikiai suderins natūralią, tradicinę ir šiuolaikinę estetiką, kūrybiškumą ir profesionalumą, modernias naujoves ir seniai patikrintą praktiką.

VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centre parengti kvalifikuoti aplinkotvarkos darbuotojai – perspektyvūs ateities darbuotojai, kuriantys aplinkos grožį,  turintys didelę paklausą ir plačias galimybes darbo rinkoje.

Vaikinus ir merginas, kurie mėgsta gražią aplinką, jaučia potraukį menui, vertina estetišką gyvenamąją erdvę, interjero ir eksterjero stilistinį vientisumą bei kokybę,  myli dekoratyvinius augalus,  turi daug gražių idėjų ir noro jas įgyvendinti kuriant savo verslą kviečiame į VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centrą mokytis Aplinkotvarkos darbuotojo specialybės (turintiems vidurinį išsilavinimą – 1 metų mokymo programa, turintiems pagrindinį išsilavinimą – 3 metų mokymo programa).

Aplinkotvarkininkai supažindinami su pagrindiniais sklypo planavimo, pastatų dekoravimo, zonų ir želdynų formavimo principais,  išmoksta patarti mažosios architektūros, smulkių ir stambių aplinkos elementų įrengimo klausimais, supažindinami su augalais ir jų priežiūros technika bei priemonėmis.