Dalyvaudami konkurse ruošiamės ekstremalioms situacijoms, kurios tyko kelyje. Mokiniai sužinojo kaip valdyti automobilį ekstremaliomis sąlygomis ir kaip išvengti avarinių situacijų. Žinios ir patirtis, kurią įgyjo konkurso dalyviai, padės saugiai vairuoti kasdien.

    Mokiniai išmoko kaip reikia stabdyti ekstremaliose situacijose, išvengti netikėtų kliūčių ir kontroliuoti slystantį automobilį, įgijo dar daugiau jo valdymo įgūdžių. Ypatingas dėmesys buvo kreipiamas į saugų ir kultūringą elgesį kelyje, mokinių įgūdžius susidūrus su ekstremaliomis vairavimo situacijomis, skatinamas socialinių partnerių bendradarbiavimas bei tobulinami profesijos mokytojų ir mokymo įstaigų vairavimo instruktorių profesiniai įgūdžiai.

     Konkurso metu vyko ir traktoriaus figūrinio vairavimo rungtis. Savo gebėjimus pademonstravo 10 komandų iš profesinio mokymo įstaigų: Technikos priežiūros verslo darbuotojo, Agroserviso darbuotojo, Žemės ūkio gamybos verslo darbuotojo specialybių mokiniai. Šiuo konkursu buvo siekiama ugdyti mokinių profesinį meistriškumą, didinti profesinio mokymosi motyvaciją, tobulinti jaunimo praktinius įgūdžius.

    Kiekvienas profesinio meistriškumo konkursas mokiniui ne tik leidžia pasimatuoti savo profesinius gebėjimus, bet ir pamatyti, kiek dar reikia išmokti, kiek tobulėti. Kompetencijų ugdymo procese ir organizuojant profesinio meistriškumo konkursus aktyviai dalyvauja socialiniai partneriai: Panevėžio rajono savivaldybė, UAB „Inter Cars Lietuva“, UAB „Auresa“, UAB „Panevėžio autoservisas“, UAB „Dotnuvos projektai“, Bayer CropScience, Lietuvos Respublikos Žemės ūkio rūmai.

    Mokydamiesi VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centre Automechanikų, Automobilių elektromechanikų, Technikos priežiūros verslo darbuotojų, Agroserviso darbuotojų, Aplinkotvarkos darbuotojų specialybių turi galimybę ugdyti savo gebėjimus naujame Transporto sektoriaus praktinio mokymo centre. Šių specialybių mokiniai įgja B, C1 kategorijų vairuotojų teises, TR1, TR2, SZ kategorijų traktorių vairavimo teises, mokosi vairuoti saugiai ir užtikrintai.